Jakie są dostępne typy fototapet i jakiego rodzaju posiadają właściwości i zalety?

Wielokrotnie przy okazji odnawiania całego mieszkania lub tylko jednego ze znajdujących tam miejsc, zastanwiamy się w jaki sposób udekorować konkretny pokój. Zależnie od konkretnego miejsca, konieczne jest dostosowanie nie tylko konkretnych składników wyposażenia, ale również wymaganych przyrządów i narzędzi.
Dla przykładu ciekawym pomysłem na upiększenie ściany w gabinecie czy w pokoju dla dziecka mogą być przeróżne stylowe fototapety.

Przy ich zakupie trzeba jednak zwracać uwagę na kilka kwestii. Są trzy główne typy podkładu, na którym tworzona jest tego typu ozdoba. Są fototapety foliowe, lateksowe i winylowe. Odróżniają się wzajemnie trwałością, ceną i przeznaczeniem, zatem miejscem, na jakim mogłyby być naklejone. Najbardziej popularną, i także najmniej kosztowną z nich, jest fototapeta foliowa, która powinna być laminowana. Nie powinno się jej przyklejać na ścianę chropowatą, dlatego też doskonale nadaje się na dekorowanie mebli.
Classen

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
fototapety

Autor: ricciofix
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim typem są fototapety lateksowe, które nadają się na każdą powierzchnię. Są one wyprodukowane z pokrytego lateksem papieru, co pozwala na wentylację ściany. Godny podkreślenia jest fakt, że są one nieco grubsze, a więc trwalsze od takich stworzonych z folii. Ponadto w przypadku jej zabrudzenia, można by ją ostrożnie czyścić. Najdroższą wersją są tapety winylowe. Są one najbardziej trwałe i najcięższe. Podobnie do różnych rodzajów, może być sprzedawana w wersji samoprzylepnej.

Posiada ona liczne zalety, dla przykładu można ją wielokrotnie czyścić, a dzięki swej grubości, może przykrywać przeróżne nierówności na ścianie, jaką pokrywa. Obecnie w handlu często kupowane są fototapety 3D oraz robione na wymiar, nawet przy użyciu zaproponowanych przez klienta fotografii.