Jakie szafki wybrać do łazienki? Które okażą się najbardziej funkcjonalne, a przy tym stylowe?

Ważna kwestia – jakiego typu szafki do łazienek wybrać? Wybór jest całkiem spory, tak więc mamy modele duże i małe, wiszące, jest szafka łazienkowa słupek, są różnorakie barwy i style. W jakie sposób dobrze wybrać, by nasza łazienka nabrała pięknego wyrazu i służyła nam jak najlepiej.

Łazienka

Autor: Karen Green
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, iż w zaprojektowaniu łazienki istotną rolę odgrywają szafki. Tego typu meble występują w wielu wymiarach, do tego nie musi to być klasyczna szafka z umywalką, gdyż z powodzeniem zaprojektować możemy coś bardziej interesującego. Jeśli mamy dość dużą łazienkę, co jest związane z posiadaniem dużej ilości akcesoriów łazienkowych, to opłaca się rozważyć kupno kompletu mebli, jaki składa się często z szafki podumywalkowej, wiszącej jak również wysokiej, czyli tak zwanego słupka.

Możliwości jak zaprojektować szafki w tego typu pomieszczeniu jest rzeczywiście dużo. Możemy wymyślić dłuższy blat pod umywalką jak również zestawić powieszone szafki w niesymetrycznym położeniu, wszystko co jest według nas najbardziej korzystne – sprawdź ofertę mebli do łazienki. Nasz projekt szafek do łazienek powinien zaskakiwać, dawać funkcjonalność, jak również stylowość. Jeśli nasze mieszkanie nie jest za bardzo wysokie, to warto zrezygnować z górnych szafek wiszących.

Dobrze jest zdecydować się na inne usytuowanie szafek, na przykład pośrodku postawić warto umywalkę z lustrem, zaś z boku dwie szafki takiej samej wielkości. Dzięki temu otrzymać możemy wrażenie harmonii oraz ładu. Parę szafek łazienkowych o dość podobnym stylu, natomiast odmiennym kolorze jest prostym i chwytliwym pomysłem. Modne połączenie białego i czarnego bardzo dobrze się tak sprawdza.

Zawieszenie paru takich samych szafek wiszących zaoferuje nam wiele możliwości aranżacji wnętrza. Przy tym w każdym momencie możemy zwiększyć nasz zestaw o dodatkowy moduł. Bardzo dobrym pomysłem na wykorzystanie miejsca nad umywalką może być też zamontowanie płytkiej szafki z lustrzanym frontem. Szafki błyszczące są obecnie w modzie, do tego są one idealne do małych pomieszczeń. Jeśli chcielibyśmy zaoszczędzić miejsce w łazience najlepiej zakupić zestaw mebli węższych, lecz wyposażonych w głębsze szuflady.