Jakie triki warto zastosować w nowoczesnej łazience?

images
Można w niej zastosować kilka aranżacyjnych trików. Jeśli jest niewielka bądź brak w niej światła, lustra optycznie powiększą pomieszczenie. Duże płytki podłogowe i ścienne o nowoczesnym designie, dodatkowo odbiją światło, nadając wnętrzu blasku. Jakie jeszcze wyróżniki mają nowoczesne łazienki?

Preciosa 2 marki KOŁO
Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO

Sporą rolę odkrywa w tym przypadku wyposażenie, a dokładnie ceramika sanitarna. Ta powinna odznaczać się prostą linią. Umywalka oraz wanna w jednej formie to najlepszy wybór. Z kolei w nowoczesnej kabinie prysznicowej nie powinno zabraknąć dużej tafli szkła i metalowych elementów. Znaczenie ma również aranżacja oświetlenia. Najlepiej wydzielić kilka punktów oświetlenia i zastosować różne rozwiązania, dzięki którym wydobędziemy detale wnętrza i podkreślimy jego proporcje, a przede wszystkim zyskamy na funkcjonalności. W łazience powinno znaleźć się oświetlenie sufitowe i oświetlenie przy lustrze. Właściwy klimat zbudują reflektory, kinkiety bądź halogeny. Dekoracyjne światło w postaci na przykład taśmy ledowej zamontowanej pod szafkami, podkreśli nowoczesność wnętrz, jednocześnie nadając mu intymny charakter.

Światło ledowe coraz częściej stosuje się także w mniej oczywistych miejscach takich jak przestrzeń pod wanną czy sedesem. W nowoczesnej łazience nie może zabraknąć także miejsca do przechowywania. Eleganckie szafki i półki z połyskiem będą tu idealnie.

Czy zainteresował Cię nasz tekst? Jeśli odpowiesz twierdząco, to kliknij tutaj (https://www.prownes.pl/odswiezamy-restauracje-na-wiosne-3-inspirujace-pomysly/) i przeglądnij tam nowe fascynujące wpisy. Nie zwlekaj!

Nie tylko zaoferują miejsce na kosmetyki czy ręczniki, ale również odbiją światło i dodadzą mu blasku za sprawą lakierowanych frontów. Sterylny charakter dobrze przełamie drewniany blat. Dodatki powinny sprawiać wrażenie lekkości, tak by nie przytłaczały wnętrza. Wykorzystując te, które najbardziej odpowiadają naszym upodobaniom, mamy możliwość tworzenia nowoczesnego wystroju – począwszy od minimalistycznego, przez glamour, aż po naturalny i przytulny.

Drewno w łazience
Autor: Kopp
Źródło: Kopp

Aktualnie sporą popularnością cieszą się nowoczesne łazienki stylu loftowym, w których na pierwszy plan wychodzi chłodna kolorystyka. Charakterystyczne dla tego typu pomieszczeń elementy to między innymi cegła, beton, stal. Podkreślone rury i kable we właściwej oprawie są w tym przypadku atutem. Minimalistyczne powierzchnie w połączeniu z oryginalnymi meblami i designerskimi dodatkami tworzą kompletną aranżację. Popularnie w łazienkach stosuje się także płytki w geometryczne wzory oraz podłogę z naturalnego drewna. Pierwsza propozycja znakomicie kontrastuje z prostymi w formie i jednokolorowymi powierzchniami.

Kiedy uznasz, że omawiany w tym serwisie artykuł jest godny uwagi, kliknij ten link, a przeczytasz więcej audyt biologa terenowego tego typu tekstów!

Z kolei drewno świetnie przełamuje chłodny klimat nowoczesnej łazienki.