Jakiego rodzaju baseny możemy dzisiaj napotkać oraz jakie będą najtańsze?

Dziś baseny do ogrodu moglibyśmy napotkać różnych typów i o różnorodnej wielkości. Można by je podzielić na osadzone na stałe w gruncie i mobilne. W sprzedaży mamy dostępne dmuchane baseny kąpielowe, baseny modułowe wyprodukowane ze stali nie rdzewiejącej i baseny betonowe.
Dzisiaj moglibyśmy spotkać różne projekty basenów.

Mobilne baseny ogrodowe w mniejszym stopniu ingerują w krajobraz ogrodu i są o wiele mniej kosztowne.

Kliknij na odnośnik do strony (http://mtproject.pl/), on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zafascynował. Zobacz tekst, zawierający interesujące dane.

Baseny budowane tradycyjnie, są to baseny bardziej luksusowe, ale potrzebują bardziej znaczących nakładów finansowych. Konstrukcja tradycyjnego basenu wkopanego w ziemię nie zawsze jest możliwa przykładowo ze względu na wielkość działki oraz podziemne instalacje. Także budowa basenu powinna być zaplanowana wcześniej, najlepiej jeszcze na etapie budowania domu. Basen ogrodowy, który wkopany jest w ziemię, z pewnością doda renomy naszej działki oraz podniesie jej walory rekreacyjne. Taki basen może być różnorodnego kształtu oraz może harmonijnie współgrać z naszym ogródkiem. Tego typu basenu nie da się przenieść w odmienne miejsce, dlatego też należałoby prawidłowo przemyśleć jego lokalizację. Dobrze jest zaplanować taki basen w nasłonecznionym punkcie z dala od drzewek i krzewów oraz najlepiej z tyłu budynku. Minusem tego typu basenu jest dość wysoka cena oraz dość długi czas konstrukcji.

atmosfera

Autor: Dire Italia
Źródło: Max-Fliz

Ogrodowe baseny wykonane z betonu są zbudowane z bloczków żelbetowych albo wykonanych z betonu. Niecki mogłyby być wykończone płytkami ceramicznymi, folią albo mozaiką. Wykonane z betonu baseny do ogrodu jest to rozwiązanie kosztowne i potrzebuje długiego czasu realizacji. Tego typu baseny mogłyby mieć za to dowolny kształt i wymiar.

Baseny ogrodowe metalowe są wyprodukowane z ocynkowanej stali, która wytrzymała jest na działanie wody. Zazwyczaj posiadają kształt okrągły, ósemkowy lub owalny. Są one lżejsze od wykonanych z betonu basenów oraz łatwo się je konserwuje oraz czyści.