Jakiego rodzaju łóżka będą idealne do sypialni w stylu skandynawskim?

Wygodne łóżko jest jednym z najbardziej istotnych mebli w całym mieszkaniu. Jest tak dlatego, że spędzamy tam znaczną ilość czasu. Należałoby zatem poświęcić odpowiednio dużo czasu na to, żeby wybrać tego typu mebel.
Należy zwracać uwagę na materiał, rozmiary, stelaż oraz znajdujący się w łóżku materac.

Bardzo istotny jest też styl, w którym łóżko jest wyprodukowane. Przecież taki mebel musi się prawidłowo komponować z innymi dodatkami czy meblami. W sprzedaży dostępne są łóżka w paru wymiarach. Dla przykładu łóżko 180×200 to najlepszy wybór dla pary. Jest ono wystarczająco obszerne, aby komfortowo spały na nim 2 osoby. Przy wyborze łóżka niezwykle istotny jest wybór materiału, z jakiego została stworzona rama łóżka. Od niej zależy wytrzymałość i solidność. Najlepiej by było, żeby wybrać łóżko wykonane z drewna. Bardzo polecane są łóżka dębowe, ponieważ dąb jest drewnem niezwykle wytrzymałym na wszelkie uszkodzenia. Godne polecenia jest także łóżko bukowe lub sosnowe. Te ostatnie to doskonały wybór dla alergików.
mieszkanie - marina

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy ma świadomość, że tego typu typ łóżka posiada właściwości elektrostatyczne, które są w stanie zahamować wirowanie kurzu. W sprzedaży do nabycia są też łóżka, które są wyprodukowane z płyty MDF. Jeśli jest ona dobrej jakości, to łóżko mogłoby być również niezwykle wytrzymałe. Wiele ludzi wybiera tapicerowane łóżka, jakich ramy są pokryte naturalną skórą, tkaniną, lub skórą sztuczną. Do domu w stylu kolonialnym znakomite byłoby ciemne oraz ciężkie łoże.

W sypialniach zaprojektowanych w stylu retro, doskonale sprawdzą się meble stylizowane na stare. Jeśli wnętrze urządzone będzie w stylu skandynawskim, japońskim albo minimalistycznym, to dobrze by było wybrać niskie oraz małe łóżka, które nie mają wezgłowia.