Jakim sposobem gustownie zaprojektować niewielki salon?

Salon stanowi punkt spotkań wszystkich mieszkańców, spożywania posiłków, spokoju czy przyjmowania rodziny. Czasami w parę minut musi przeistoczyć się w przytulną sypialnię. Wyposażając to pomieszczenie wypada pamiętać o każdej z powyższych ról.

przytulny salon

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Problematyczne przypadkiem będzie zorganizowanie małej przestrzeni. Na szczęście z pomocą przybywają nam sklepy meblowe, których konstruktorzy proponują nam wielomodułowe serie mebli. Ich zaletą jest opcjonalne wybieranie składników, które są nam konieczne. Zdołamy więc określić, że na początku wymagamy np. komody z szufladami na pościel, szafy na ubrania i witryny, w której będziemy trzymać zastawę jadalną. Tym samym kupimy tylko te części.

Najważniejszym meblem w każdym mieszkaniu jest łoże – stanowi bowiem punkt wypoczynku i snu. Najlepszy będzie wybór dużego narożnika, który na nocną porą zamieni się w wygodne dwuosobowe łóżko. Możemy zakupić wersję rozkładaną, z szufladą na pościel, lub z przestawianym bocznym fragmentem, który może dodatkowo służyć jako obszerna pufa. Przed rogiem możemy ustawić ławę z dolną półką, na której z powodzeniem możemy trzymać książki, gazety oraz inne obiekty, jakie chcemy mieć pod ręką. Jeśli przewidujemy kupno telewizora, w dobie płaskich ekranów polecamy przymocować go bezpośrednio na ścianie – nie będzie wówczas zajmował przestrzeni. Takie kwestie są naprawdę ważne, jeżeli zajmuje nas aranżacja aranżacja wnętrz częstochowa niewielkiego salonu.

Gdy posiadamy już wszystkie przydatne meble, odpowiednio je postawimy, pozostaje nam zadbać o akcesoria. Nie zalecamy inwestowania ciężkich kotar do zasłonięcia okien. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą rolety okienne, oraz delikatne zwiewne firanki powieszone na delikatnych karniszach. Dzięki temu optycznie zwiększymy powierzchnię pokoju, unikając wrażenia zabałaganienia przestrzeni. Oświetlenie pokoju ma znajdować się odpowiednio mocne – na górze proponujemy żyrandol z kilkoma żarówkami, a tuż przy łóżku stojącą lampkę nocną.