Jakim sposobem starać się się o właściwy poziom nawilżenia powietrza w domu i pracy?

W związku z tym, że współczesne normy, mówią o tym, jakie nawilżenie powinno panować w miejscu pracy, przez, co owi pracodawcy kupują do biur nawilżacze biurowe. Owe nawilżacze maja doprowadzić do tego, że powietrze w miejscu pracy będzie sprzyjało właściwej atmosferze. Dziś klimatyzacja w biurowcach to standard, jednak pracodawcy zapominają, że wilgotność powietrza jest równie ważna jak temperatura. Musimy czasem upomnieć w tej kwestii szefa. Wtedy zazwyczaj od razu zamawiane są nawilżacze i dzięki temu wilgotność powietrza jest właściwa.

oczyszczacz powietrza Air Naturel

Źródło: airnature.pl
To naprawdę ma duży wpływ na efektywność pracy osób w danym miejscu. Zresztą nie tylko ludziom pracuje się lepiej przy właściwej wilgotności powietrza, otóż zbyt niska wilgotność powietrza komputery mogą zacząć szwankować. Dlatego warto pamiętać o wszystkich aspektach związanych z warunkami pracy jakie zostały zapisane w przepisach BHP, by i ludziom i maszynom pracowało się lepiej (więcej tutaj – inspirujące przykłady).

Jeśli ten wątek okazuje się dla Ciebie ciekawy, to odwiedź (https://www.centrumhigieny.pl/buty-robocze) więcej informacji na zbliżone zagadnienia, które będą dla Ciebie niesamowicie pasjonujące.

AROMATERAPIA MOŻE ZDZIAŁAĆ CUDA

Chociaż dla wielu osób rola zapachu w życiu wydaje się niezwykle okrojona, bo jest ona związana jedynie z jedzeniem, to dziś nauka mówi nam, że zapach pozwala nam nie tylko wyczuć czy dane jedzenie jest świeże czy nie, ale pozwala też na przykład na lepszą koncentrację w pracy. Aromatyzery powinny być stosowane we wszystkich miejscach. Jeśli chcemy by nasi pracownicy mieli wyższe wyniki powinniśmy dostosować w biurze właściwy zapach. Moc aromaterapii w naszym kraju jest często marginalizowana, a to naprawdę ciekawa sprawa. Dziś wszędzie nawet w Internecie możemy kupić aromatyzery, które dadzą nam możliwość rozpylenia pożądanego zapachu. Nawet w supermarketach w niektórych sklepach są stosowane zapachy, które mają skłonić nas do zakupów. Poza muzyką i odpowiednią ekspozycją stosowana jest też aromaterapia.

Oczywiście zapachy są ledwo wyczuwalne. Z aromatyzerami jest tak jak z perfumami, co za dużo, to nie zdrowo. Tak, więc jeśli chcemy jakiejś zmiany nawet w naszym mieszkaniu zastanówmy się nad zmianą zapachu, który może sprawić, że los się do nas uśmiechnie. Nieważne w domu, czy w biurze musimy jednak dowiedzieć się najpierw, jaki zapach będzie tym właściwym.