Jakimi sposobami przy pomocy paru rzeczy zmienić wygląd mieszkania? Jakie zmiany mogą ominąć męczący i wymagający remont?

Remont mieszkania z pewnością nie jest czymś za czym ludzie przepadają. Nie dość, że trzeba poświęcić sporo czasu oraz pieniędzy, to oprócz tego rezultatu całkiem pewnym być nie można, kiedy o wszystkim decyduje się samemu z rezultatem bywa różnie. Co innego gdy zatrudni się fachowca pod postacią dekoratora wnętrz, jednak tu już trzeba liczyć się większym wydatkiem. A może dobrym pomysłem byłoby wykonanie małych zmian, które nie zrujnują naszego portfela, a przy tym zmienią styl naszego mieszkania.

stylowa nocna lampka

Źródło: pixabay.com

Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że światło ma niebagatelne znaczenie w naszym życiu. Natomiast niektórzy mogą być zdziwieni jak sporo może zmienić dobrze dopasowane oświetlenie do naszego domu. Jeśli chodzi o łazienkę, najczęściej narzekamy na jej stan i marzy nam się generalny remont. A przecież nigdy nie jest tak źle, żeby nie spróbować dokonać zmian kosmetycznych. Przykładowo, zmiana oświetlenia czy zamontowany plafon do łazienki potrafią dużo zdziałać (więcej o plafonach). Cieplejsze światło jest pierwszym krokiem do sukcesu. Do tego możemy spróbować odświeżyć kafelki malując je farbą do kafelek na biały kolor. To pomoże odświeżyć wnętrze. Z poważniejszych zmian, wymiana kabiny prysznicowej, albo wanny nie będzie tyle kosztować co remont generalny, a zdziała wiele. Nie zapominajmy o dodatkach. Szczególnie te mniej typowe, jak fajny obraz ikony cena na ścianę lub ciekawy pojemnik na papier mogą nadać innego wyrazu temu miejscu. Jeśli chodzi o sypialnie, tu sprawa jest bardziej prosta oraz mniej kosztowna. Nowe, stylowe lampki nocne po dwóch stronach łóżka robią przyjemny nastrój, a do tego pozwolą na wygodne czytanie książki przed snem (). Dobrze jest zastanowić się nad zmianą kolorów. Pomalowanie ściany byłoby dobrym wyjściem, jednak także można to zrobić szyjąc albo kupując nowe zasłony lub też rolety na takie o cieplejszej barwie.

oświetlenie łazienki

Źródło: pixabay

Nowa, duża narzuta doskonale dopełni tą metamorfozę. Wybierzmy taką w piękne orientalne wzory, jeżeli pociąga nas klimat orientu, albo jakąś w jednym kolorze, jeśli lubimy minimalizm. Pomysłów na urządzenie wnętrz jest naprawdę wiele. Różne gazety tematyczne, duże markety budowlane albo też internet. Często w tych miejscach można sprawdzić i ocenić jak konkretne plafony do łazienki albo też lampy wyglądają w gotowej aranżacji. Może się okazać, że za sprawą takich przykładowych projektów skusimy się coś odważniejszego, co spowoduje, iż uda nam się otrzymać całkiem oryginalny efekt. Więcej na portalu .