Jeśli marzysz o oryginalnej oraz eleganckiej aranżacji kuchni, możesz zdecydować się na szklane wykończenie między szafkami

Oryginalny wygląd pomieszczeń kuchennych ma ogromne znaczenie dla pań domu, które chcą nie tylko świetnie się czuć w tym pomieszczeniu, ale też mieć sposobność szczycić się jego nieszablonowym wykończeniem. W ostatnim czasie w aranżacji kuchni pojawiły się interesujące pomysły, które bazują na szklanych motywach. Szybko zyskały one popularność.

Kiedy płytki wydają się nazbyt proste

lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/
Ogromna ilość polskich kuchni została udekorowana płytkami, jakie zajmują przestrzeń pomiędzy szafkami kuchennymi. Występują one w pięknych deseniach i mogą naprawdę ładnie przyozdobić kuchnię. Jednak to rozwiązanie w ostatnich latach poważnie straciło na zainteresowaniu i coraz częściej jest zastępowane przez inne tworzywa. Wiele gospodyń stwierdziło, że płytki glazurnicze są nazbyt proste, a po pewnym czasie tracą swój ładny wygląd. Z powodzeniem szukano materiału, który przejąłby rolę okładziny kuchennych ścian. Wykazano, że doskonale w tej roli spisuje się szkło.

Szkło w kuchni wygląda naprawdę imponująco

Tafle szkła instalowane na ścianach kuchni oraz wypełniające przestrzeń pomiędzy szafkami i półeczkami wyglądają niezwykle elegancko. Klienci mogą dokonać wyboru między wieloma rodzajami szkła, które w dodatku jest dostępne w wielu barwach. Można zdecydować się na szkło typu float albo grill kontaktowy podwójny tafle szkła hartowanego, które jest bardzo mocne oraz wytrzymałe. Bardzo cenione jest szkło lacobel, czyli szkło pokryte lakierem. Jest ono produkowane w szerokiej palecie barw, od delikatnych pasteli po mocne oraz jaskrawe kolory. Interesujący asortyment szkła

lacobel

Autor: DA-BUD
Źródło: http://www.da-bud.pl

powoduje, że można dowolnie projektować swoją kuchnię. Kiedy marzy się o czymś pełnym polotu, można zamówić na szkle obraz, który będzie piękną ozdobą pomieszczenia.

Dlaczego warto ważyć się na szkło w kuchni?

Bez wątpienia wiele osób zadaje sobie pytanie, czy szkło w kuchni jest rozwiązaniem praktycznym oraz odpowiednim. Wychodzi na to, że jak najbardziej, gdyż nowoczesne szkło jest bardzo oraz solidne, przez długie lata utrzymuje piękną kondycję, a jego błyszcząca powierzchnia powoduje, że mała kuchenka zyska wizualnie na powierzchni. Aby jednak radować się pięknem szklanego zdobienia, warto zadbać o staranny montaż oraz uszczelnienie szpar, w których szkło przylega do ściany, bo w innym wypadku wejdzie tam kurz.