Jeśli masz w mieszkaniu kominek, warto rozważyć zakup odkurzacza kominkowego

Kominek w salonie może być wykorzystywany do ogrzewania okazjonalnego, bądź w okresach zastępczych, gdy nie jest włączone centralne nagrzewanie. Może również tworzyć zasadnicze, ale nie wyłączne źródło ciepła. Kominek jest dzisiaj jednym ze norm wyposażenia domu, lub mieszkania.

kominek

Autor: kristin sloan
Źródło: http://www.flickr.com
Poza zagadnieniami użytecznymi, pełni też funkcję ozdobną, kreując łagodną, miłą atmosferę. Aby oczyszczanie kominka nie było nazbyt trudne, potrzebny jest odkurzacz kominkowy, który poradzi sobie perfekcyjnie z zanieczyszczeniami i popiołem.

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej (https://poleron.eu/czyszczenie-szkla) danych na pozostałych witrynach – odnajdziesz je, klikając w link poniżej.

Należy pamiętać, że odkurzaczem kominkowym, lub za pomocą oddzielacza, sprzątać można wyłącznie zimny popiół; wydobycie popiołu gorącego, bądź nieco przestygniętego może uszkodzić przyrząd. Poleca się początek odkurzania po upływie co najmniej 24 godzin od kompletnego wygaśnięcia kominka.Odkurzacz kominkowy mający własne źródło zasilania, co oznacza, że do jego stosowania nie ma potrzeby podłączania pokojowego elektroluksu. Wartością tych odkurzaczy jest ich obszerniejsza moc, zezwalająca na prędkie i szczegółowe wyczyszczenie paleniska.Odkurzacz kominkowy (użyteczny odkurzacz do kominka) może likwidować nie wyłącznie popiół z kominka, grilla, lub paleniska. Zbiera również niewielki gruz i pył budowlany. Zamiata drobne listki, trociny i drzazgi. Nie można zasysać nim żaru, także cieczy. Prosta obsługa, łatwe czyszczenie i opróżnianie, bez worka. Wysoki zbiornik zbudowany ze stali, komfortowy uchwyt do przesuwania sprawia, że jest on wygodny w użyciu.

ogień

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Idealnym rozstrzygnięciem, dla wszelkich osób, które mają kominki otwarte, jest parawan kominkowy. Jednym z najważniejszych funkcji tego parawanu jest osłona domowników przed iskierkami. Zabezpieczenie owe jest wyjątkowo pomocne, gdy w pokoju zamieszkują małe dzieci. Poza tym w pełni chroni meble i podłogę przed iskrami, które zdołałyby wywołać pożar.
Dowolny parawan kominkowy (zobacz kompletną ofertę na tej stronie) można nabyć w przeróżnych formatach. Są one wytwarzane z wszelkiego rodzaju tworzyw w dużej palecie form. Bardzo swobodnie jest możliwość je dostosować do aranżacji wnętrza. Może tworzyć doskonałą ozdobę salonu.