Kilka prostych pomysłów na wykorzystanie starych ubrań

Nasze prababcie, babcie czy też nawet mamy, często szyły albo przynajmniej przerabiały nieco co poniektóre ubrania będące w domu. Kiedyś był to doskonały sposób zarówno na swój wyjątkowy styl, jak i na podarowanie zniszczonym ubraniom drugiego „życia”.
Takie swojskie krawiectwo dawało także ludziom sporo frajdy.

Ergonomiczne biurko Basic

Autor: Moll
Źródło: Moll
Chociaż obecnie o wiele szybciej i łatwiej jest zwyczajnie udać się do sklepu i nabyć coś nowego, to tego typu ręczne robótki bywają świetnym rozwiązaniem na materiał rozdarty na spodniach naszego dziecka. Przykładowo żeby od Twojego ulubionego płaszcza już nie odpadały guziki albo jeżeli masz już dosyć stałego ich przyszywania co parę dni, trzeba przyszyć je używając nitkę dentystyczną. Jest ona szczególnie trwała, więc guzik będzie trzymał się na niej o wiele lepiej. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób można stosunkowo szybko przedłużyć spodnie swojemu potomstwu, to najpierw powinnaś odpruć podwinięcie. Następnie powinnaś doszyć kawałki materiału i podwinąć szew. Trzeba go ukryć pod kolorową wstążką, która jest doszyta ręcznie. Potrwa to nieco czasu, jednak spodenki będą się prezentować doskonale.
glamour

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Takie domowe własnoręczne krawiectwo to również świetny sposób na to, jak można by wykorzystać stare spodenki. Takie niemodne już ubranie można by zatem przeznaczyć na awangardową okładkę notatnika czy też na łaty. Po wycięciu nogawek, z których moglibyśmy zrobić ciekawe drobne prace czy też łatki, przycinamy górną część spodenek do wielkości notesu.

Trzeba tu zwracać uwagę, żeby składnikiem dekoracyjnym były kieszenie, dlatego też ubranie należy skrócić od góry. Należy też rozpiąć pasek oraz stan. Przy pomocy maszyny do szycia podręczna maszyna do szycia musimy je przeszyć jakimś prostym ściegiem.