Kilka sposobów na aranżację naszej kuchni – krótki poradnik

Wymarzona kuchnia po remoncie przeważnie stanowi co najmniej reprezentacyjny fragment domu. Wcześniej pomieszczenie owo potrzebne było jedynie do sporządzania w samotności posiłków dla domowników, zaś dziś zamieniono ją w centralny punkt domu i ma służyć jako miejsce do realizowania własnych fantazji, nie tylko kulinarnych lecz również aranżacyjnych. Tak duża zmiana roli kuchni w ciągu jakichś kilkunastu lat jest związana z tym, że pomieszczenie to zostało niejako otworzone na część salonową mieszkania.

kuchnia

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tymsiłą rzeczy musiało zostać przeprojektowane w taki sposób, aby poza funkcją stricte elementarną spełniała także zadanie ozdoby domu. Przez wiele lat rolę dekoracyjną starano się spełniać poprzez łączenie razem odpowiednio dopasowanych kolorystycznie i wzorcowo mebli oraz okładzin ściennych. Płytki ceramiczne na ścianie oraz drewniane meble rzeczywiście mogą dobrze ze sobą współgrać, jednakże brakuje im lekkości i nasyconych barw. Do tego w kuchni wszystkie powierzchnie są bardzo narażone na ciągłe zachlapywanie i plamy z tłuszczu. Niejednolite wierzchy kafelków oraz fug oraz delikatne fronty mebli trudno z tego wyczyścić.

Czy masz ochotę zgłębić opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to kliknij w rekomendowany link, a z pewnością odnajdziesz takie dane, które będą niezwykle potrzebne.

Dlatego od lat poszukuje się innych technologii, które pomogą uniknąć podobnych sytuacji.

okap kuchenny

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com

Z pomocą przyszły propozycje wykonywanych ze szkła okładzin oraz frontów meblowych. Szkło w kuchni jak , kojarzące się jakiś czas temu raczej z szybami w oknach, doskonale sprawdziło się głównie tam, gdzie wymagane jest dokładne dbanie o czystość. Odpowiednie mieszanki formowane w cienkie doskonale gładkie porywy szklane pociągane są od wewnętrznej strony lakierami, względnie mogą byćzadrukowane. Z tak przygotowanych płyt a się wykonywać zarówno duże powierzchnie okładzin ściennych, fronty meblowe, a nawet podłogi.

Specyficzna technologia produkcji szkła lacobel powoduje, że płyty łączą się idealnie ze sobą, a zatem nie ma potrzeby stosowania nietrwałych fug w roli wypełniacza luk. Piękna, żywa kolorystyka oraz trwałość kolorów sprawiają, że lacobel staje się coraz bardziej popularnym materiałem dekoracyjnym.