Kilka ważnych porad na temat tego, jak odpowiednio umeblować i wyposażyć pokoik dziecięcy.

Pojawienie się nowego członka rodziny, zwłaszcza pierwszego do góry nogami przewraca życie małżonków. Kończy się etap beztroski i swobody, a rozpoczynają niezliczone obowiązki, i to w pierwszym okresie życia praktycznie cały czas. No i oczywiście nie można też zapomnieć o kosztach, już przed urodzinami do kupienia będzie wiele małych i dużych rzeczy, a wraz z upływem lat ich ilość na pewno nie będzie maleć.

łóżko w pokoju dziecka

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

W początkowym okresie po narodzinach i tak z reguły maluch będzie przebywał z rodzicami, gdyż musi być często karmiony, jednak wraz z upływającymi miesiącami staje się coraz bardziej samodzielny, więc spokojnie można pomyśleć o urządzeniu pokoju dla niego. Dla dorosłych będzie to możliwość na odetchnięcie od ciągłego opiekowania się, a z pewnością i dziecko w którymś momencie zacznie doceniać, że ma swoje własne miejsce. Oczywiście trzeba tu pamiętać o jednym ważnym aspekcie, a mianowicie zapewnieniu bezpieczeństwa, dlatego też pokoik dziecięcy musi być urządzony nie tylko wygodnie, ale też w taki sposób, aby dziecku nic się nie stało – zobacz kompletną ofertę pod adresem. Najważniejszą rolę będą tu spełniać właściwie dopasowane do możliwości dzieci mebelki. Wykonane powinny być w taki sposób, żeby nie było żadnych ostrych rogów lub krawędzi, a jeżeli nie będzie to możliwe, to będzie można kupić specjalne gumowe czy silikonowe ochraniacze, dostępne w dużej ilości sklepów. Warto także zadbać o to, żeby łóżeczko do spania także spełniało pewne standardy.

Fascynuje Cię ten wątek? To odsyłam tam (http://cermag.com.pl/pl/kontakt/lodz/), ponieważ znajdziesz tam dużo interesujących treści w tej dziedzinie.

niemowlak

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszych kilku latach bardzo dobrze sprawdzają się łóżeczka mające szczebelki, powinno się je dać wyciągnąć, żeby uchronić malucha przed koniecznością dokonywania niebezpiecznych eskapad przez boczne ścianki. Istotną rolę jeśli chodzi o odpowiedni rozwój będą też odgrywać materace dla dzieci (sprawdź produkty na pontipino.pl), powinny być wykonane z odpowiednio twardego materiału, żeby nie powodować skrzywień kręgosłupa. Bardzo przydatnym rozwiązaniem są krzesełka i stoliki z plastiku. Są one wykonane w taki sposób, że maluch na pewno nie zrobi sobie nimi krzywdy, a jednocześnie będzie miał przy czym bawić się, siedzieć i spożywać posiłki.