Kinkiety czy żyrandol? Przeglądamy najlepsze oświetlenie

Gdy projektujemy mieszkanie w nowoczesnym stylu, jedną z ważnych spraw jest wybór odpowiedniego systemu oświetlenia. Najlepszą dla naszego wzroku formą światła są oczywiście promienie słoneczne. Jeżeli jest to tylko możliwe, światło dzienne powinno być jak najdłużej wykorzystywane. Ale korzystanie ze światła słonecznego jest utrudnione, konieczne staje się używanie światła sztucznego.

lampa wisząca

Autor: Dimitry B.
Źródło: http://www.flickr.com
Światło płynące z góry dobieramy jako główne, a strategiczne punkty w pomieszczeniach doświetlamy światłem kierunkowym. Oczywiście tylko od nas zależy, jak wiele punktów oświetleniowych zdecydujemy się zamontować i jak będą one umiejscowione, ale pamiętajmy, że światło, które nam się podoba, musi doskonale komponować się z aranżacją i podkreślać walory naszego mieszkania. Światło potrafi podnosić lub obniżać temperaturę i pomaga uwypuklić piękno wyposażenia. Droższe czy tanie lampy sufitowe w designerskim wnętrzu powinny stanowić jego element dekoracyjny.

Dlatego też decydując się na nie, musimy się zdecydować na mocne kształty oraz odbijające światło materiały (metal).

Wciąż masz znaczne kłopoty z wyszukaniem dobrej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje, one z pewnością Cię nie zawiodą.

Designerskie modele zaistnieją w naszych wnętrzach i będą przyciągały uwagę, lecz tanie oświetlenie sufitowe nie będzie ani trochę gorsze. Dobrze jest też wziąć pod uwagę, iż opuszczone w dół tanie lampy sufitowe będą dawać możliwie najlepszy efekt, bo strumień światła będzie padać bezpośrednio na miejsce, które chcemy rozjaśnić. Tu świetnie zdadzą egzamin tanie żyrandole nowoczesne (), jakie nastawione są na to, by nie zabierać światła z żarówek, ale je odbijać.

wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście sami możemy wybrać, jak mocne ma być świecące światło, jak dużo żarówek będziemy umieszczać i czy wybieramy okazałe, tanie żyrandole nowoczesne ze ściemniaczem i wygodnym pilotem (przeznaczone do przestronnych pomieszczeń jak salon albo jadalnia). Należy mieć na uwadze, iż klosze kierowane na sufit czy plafony dają światło rozproszone, bo odbijające się od sufitu. Tanie lampy sufitowe niestety miewają tę wadę, że pomimo rozłożystego klosza w jasnym kolorze oraz silnych żarówek, mogą zabierać dużo więcej światła. Tanie oświetlenie sufitowe () to świetne rozwiązanie jeżeli tylko zapewnia prawidłowe światło, przystosowane do pomieszczeń, jest ekonomiczne i posiada pilot i regulację natężenia mocy.