Klimatyzcja w domku. Który zakupić klimatyzator – split czy może przenośny?

Klimatyzatory jeszcze nie tak dawno uznawane były za zbytek. Jednakże dzisiaj klimatyzacja w budynku spotykana jest coraz to częściej.
Najbardziej popularne są klimatyzatory split albo mobilne.

Jeżeli w domu jest zbytnio gorąco, klimatyzator przyda się na pewno. Musimy jedynie przemyśleć jego wybór, by ostatecznie nie być rozczarowanym z rezultatów klimatyzacji. Klimatyzatory mogą być mobilne bądź mocowane na stałe, jednoczęściowe albo składające się z dwóch części (w rodzaju split). Są również systemy do obsługi wielu wnętrz, składające się z paru jednostek połączonych w jeden układ, jest to tzw. klimatyzacja klima warszawa multisplit. Wszelkie klimatyzatory mogą chłodzić powietrze, niektóre również je nagrzewać. W tańszych urządzeniach służy do tego nagrzewnica elektryczna, droższe działają niczym pompa ciepła, dzięki czemu pobierają znacznie mniej energii elektrycznej w czasie ogrzewania. Klimatyzator montuje się głównie po to, by chłodził, zatem najistotniejszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, szukając stosownego urządzenia, będzie jego wydajność chłodnicza.
bezpieczeństwo

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
ściany

Autor: ArtDecor24.pl
Źródło: ArtDecor24.pl
klimatyzator

Autor: Newmedia-Art.pl
Źródło: http://www.newmedia-art.pl/shop,image,cc91c092ac8cba256e01a7dae038c6c3
Wydaje się, że klimatyzator mobilny jest praktyczniejszy, bowiem możemy go ustawić w miejscu, gdzie akurat potrzebujemy schłodzić powietrze, a po pewnym czasie przenieść go w inne miejsce. Klimatyzator stacjonarny mocuje się do ściany lub sufitu w sposób trwały. Jednak urządzenia mobilne posiadają niestety zasadnicze wady. Ich wydajność będzie stosunkowo niewielka, więc często nie są w stanie schłodzić wnętrza w zadowalającym stopniu.

Problemy wypływają także z niezbędności odprowadzania wydmuchiwanego z nich ciepłego powietrza. Do tego celu służy elastyczna rurka, której wylot należy wystawić poza chłodzone wnętrze.