Komfort i relaks w ogrodzie? Jak się zapatrujesz na własne jacuzzi? Jak najbardziej, to do zrobienia i realne do zrealizowania

Z pewnością jak masz spory ogród to zastanawiałeś się nie raz, jak jesteśmy w stanie wykorzystać tą specjalną przestrzeń. Być może pragnąłeś basen lub domowe jacuzzi? Jeszcze niedawno szybko porzucałeś tę myśl, ponieważ zdawałeś sobie sprawę, iż cena instalacji jest za bardzo kosztowna. Dzisiaj również jest to jedynie rozrywka dla ludzi zamożnych, pomimo to pojawiły się inne możliwości. Bez trudności i w normalnej cenie można zbudować ogrodowe jacuzzi lub balę wodną.

jacuzzi

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Ogrodowe jacuzzi to faktycznie ciekawy pomysł, zwłaszcza, że nie jest zbyt kosztowny. Koszt wanien z hydromasażem do stosowania zewnętrznego są zależne od jakości i wielkości. W sumie to zakup takiej wanny z całkowitym systemem to koszt od piętnastu tysięcy do 30 000 złotych. W tej cenie otrzymasz pełny potrzebny zestaw, czyli grzałka, pompa, dysze i sterowanie. Jednakowoż to nie jedyne koszty, bo musimy jeszcze doliczyć doprowadzenie instalacji elektrycznej, ale również wody i kanalizacji.

Jeśli chodzi o ich cenę to wszystko jest zależne od indywidualnego projektu. Jest również inna ewentualność, bardziej ekonomiczna, lecz i nie oferująca takich luksusów, jak w przypadku jacuzzi. Jeśli wystarczą Ci normalne kąpiele, bez gratisów w postaci prądów wodnych czy dysz, to idealnym wyborem będą balie ogrodowe. Już za 5-8 tysięcy złotych można zakupić kilkuosobową drewnianą balię. Będzie ona wypełniona materiałem, tego rodzaju jak w wannach, a również małym piecykiem na węgiel lub drewno, dzięki czemu ogrzejemy wodę. Jak najbardziej, powinniśmy również wliczyć koszt instalacji.

Nie jesteś pewien co do tamtego problemu? Zwyczajnie sprawdź szczegóły (http://www.elektryczne.eu/warszawa) opublikowane właśnie tu. Wszystko jest dogłębnie wyjaśnione.

Musimy to wszystko przemyśleć, bo jak każda inwestycja, tak i mini basen SPA czy zwykła balia ogrodowa to pewien koszt, ale także późniejsze korzyści.

Pomyślmy sobie, jak w bardzo gorące dni będziemy raczyć się takim cudownym relaksem, jak będzie to przyjemne. Czasami więc nawet, kiedy koszty wysokie, to późniejsze zalety są tak wielkie, że zapominamy o wszystkich wydatkach. Zwłaszcza, że niektórych przyjemności nie powinniśmy przeliczać na korzyści finansowe. Są kosztowne, jak każda rzecz, ale gwarantują relaks, jaki wpływa na nasze samopoczucie, na nasz komfort psychiczny. Jeśli pomyślimy o tym w taki właśnie sposób mamy pewność, iż będziemy myśleć o tej inwestycji w pozytywny sposób.