Które barwy wybrać do beżowej kuchni?

Beżowo-brązowa kuchnia to częsty wybór. Z jakiego powodu właśnie ten kolor jest tak popularny? Odpowiedzią jest na pewno uniwersalność barwy beżowej. Beż jest na tyle neutralny, ze niełatwo znaleźć osobę, której taka kuchnia by się nie podobała. Wprawdzie beżowe aranżacje nie są niezwykle oryginalne, jednak po prostu świetnie się sprawdzają. Dopasowują się praktycznie do dowolnego mieszkania.

kuchnia

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Jedyna wada to to, że beżowo-brązowa kuchnia potrafi być nieco nużąca. Jeśli we wnętrzu znajduje się za dużo tego rodzaju uniwersalnych kolorów, aranżacji zwykle brakuje energii. Co zrobić, by rozruszać zbyt jałową, beżową aranżację kuchni? Możliwości jest wiele. Jedną z nich jest dopasowanie odpowiednich barw ścian oraz podłogi.

Nieco ciekawiej aranżacja aneksu kuchennego będzie prezentować się wtedy, kiedy wolne powierzchnie będą miałby barwę granatu czy też odcienie niebieskiego. Takie zestawienie świetnie się komponuje, a przestrzeń kuchenna będzie stanowiła niezwykle atrakcyjną wizualnie kompozycję.

Tak samo dobrym zamysłem są odpowiednie dodatki do beżowej kuchni – w bardziej żywych kolorach. Do dekoracji wybierz kolory jak np. fiolet, a także żółty. Jeśli chcesz zaaplikować bardziej odważne rozwiązanie, to świetnie sprawdzą się dodatki czerwone. Do kuchni doskonale pasują także motywy kwiatowe albo kulinarne. W konsekwencji możesz postawić na tapetę lub osłonę okna w taki wzór.
Wspaniałą alternatywą do ożywienia beżowej aranżacji jest także gustowna fototapeta.

Nie ociągaj się! Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wątek, to czytaj również recykling okien pcv kolejne wiadomości na ten materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Powinna być kolorowa lub w odcieniach jednej barwy. Tak czy inaczej doda do nieciekawej kompozycji dużo życia i idealnie ozdobi pomieszczenie. Fototapeta może się także sprawdzić w zbyt małej kuchni, by wnieść trochę oddechu.