Które typy frontów do kuchni wyróżniamy?

Fronty kuchenne są ważnym elementem mebli. Fronty meblowe posiadają ważny wpływ na wizualną stronę umeblowania. Dlatego właśnie dobór stosownych frontów meblowych jest tak ważny. Dzisiaj na rynku odkryjemy wielki asortyment rozmaitych frontów kuchennych, które różnią się od siebie wieloma szczegółami, między innymi materiałem, z jakiego pozostały zrobione. Do tego fronty meblowe różnią się designem, kolorystyką bądź konstrukcją.

szuflada

Autor: mdornseif
Źródło: http://www.flickr.com

Materiał, z którego zostały wykonane fronty do szuflad, posiada niezmiernie znaczące znaczenie, bo oddziałuje na ich trwałość oraz funkcjonalność. Przeważnie spotykanym materiałem, który jest teraz stosowany w toku wytwórczości frontów, jest płyta wiórowa laminowana. Jest to jednocześnie rozwiązanie najtańsze.

Jeśli zdecydujemy się na fronty meblowe z płyty, to potrzebnie winniśmy zwrócić uwagę na zabezpieczenia, jakie pozostały zastosowane przy krawędziach płyty. W dzisiejszych czasach wyróżniamy trzy typy zabezpieczeń – obrzeża PCV, obrzeża malaminowe, i także krawędzie aluminiowe, które są najdroższym typem zabezpieczeń. Jednak rozwiązanie to jest niezwykle wytrzymałe, mocne na wilgoć oraz przeróżne uszkodzenia, w związku z tym jeśli zdecydujemy się na najtańsze fronty do szuflad z płyty, kupujmy takie, które mają najlepsze zabezpieczenia przy krawędziach. Coś dla zainteresowanych: fronty do szuflad.

Możemy też wyróżnić fronty meblowe na podstawie płyty MDF, które są coraz częściej wykorzystywane przy meblach kuchennych. Jest to dość dobre oraz znane wyjście, które pozwala na zachowaniu wybornej solidności na wodę i dosyć solidnej wytrzymałości na przeróżne uszkodzenia mechaniczne.

szuflada

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

Dostępne są też fronty do szuflad z płyty MDF lakierowane, które są kryte specjalnymi lakierami akrylowymi. Daje to ogromnie ładny rezultat, jeżeli więc ciekawi nas współczesna aranżacja kuchenna, to fronty lakierowane znakomicie będą się do niej nadawać.