Który rodzaj makaronu można by powiesić w okolicach okna?

Znaczna ilość ludzi nie wie, że takie słowo jak jest „makaron” używa się nie tylko w kuchni, ale produkt o takiej nazwie to także bardzo popularny element wykończenia wnętrza.

Jest wykonywany w mnóstwie różnorodnych wymiarów i… zawiesza się go w okolicach okien.
Chodzi naturalnie o rodzaj firanki, która znana jest również jako firanka sznurkowa. Poza tym może ona dzielić się na swoje typy. Są więc między innymi gładkie czy też cieniowane. Dodatkową zaletą firanek typu makaron jest to, że można by je szybko przyciąć na każdej wysokości, a zastosowane tam sznurki nie mechacą się. Należy podkreślić, że takie firanki doskonale wyglądają na każdym oknie, szczególnie, jeżeli są dwukrotnie zmarszczone. Innymi słowami na karnisz ( zobacz także karnisz elektryczny)( o szer. półtora metra zalecane są firanki o szer. trzech metrów. Tego typu elementy dekoracyjne można by wieszać przy pomocy żabek albo specjalistycznych okręgów. Należałoby także wspomnieć, że cena takiej firanki jest niezwykle kusząca, zatem stanowi szczególnie doskonałe rozwiązanie dla osób liczących każdy grosz.

dekoracja

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce nie ma chyba mieszkania, w jakim nie wisiałaby jakaś mniej albo bardziej standardowa firanka. Dla większości ludzi też jakimś problemem jest odpowiednie zestawienie ze sobą tego typu elementów wyposażenia mieszkania z wiszącymi zazwyczaj koło nich zasłonkami. Niezależnie jednak od ich typu, istotne jest, żeby te elementy właściwie komponowały się z całym wystrojem pomieszczenia.

Jeżeli pomieszczenie, w którym zamierzamy je zawiesić jest dosyć niewielkie, nie powinniśmy używać firanek złożonych z paru warstw. Jednak obserwujemy, że firanki to wymagane udekorowanie dowolnego pomieszczenia aby naprawdę było wykończone.