Ładny ogród to marzenie każdego posiadacza domu — trzeba również podumać o ciekawych ścieżkach

Ci, którzy mają dom, uwielbiają także własny ogród. Planują, jakie kwiaty zasadzą na trawniku i gdzie umieszczą grilla. Jednakże trzeba też pomyśleć o ciągach komunikacyjnych pomiędzy bramką, budynkiem gospodarczym i domem.
Kupując jakiś dom lub budując go od podstaw, z reguły myślimy wyłącznie o tym, jaki wystrój będzie miał w środku.

płyty

Autor: Backbone Campaign
Źródło: http://www.flickr.com
Planowanie ogródka często odkładamy na później. I wydaje się to być słuszna decyzja. Możemy wtedy już bez stresu decydować o tym, gdzie urządzimy grilla oraz gdzie będą zasadzone kwiaty. Jeżeli nasza działka jest znacznej wielkości, to możemy porwać się na posadzenie drzew i stworzenie małego jeziorka czy z wodospadem. Jednak niezależnie od wielkości działki, będzie trzeba wytyczyć ścieżki, żeby przykładowo dojść do garażu albo do bramy. Brodzenie w błocie w czasie ulew nie uśmiecha się nikomu. Musimy zatem wybrać dobre płyty chodnikowe. Takie, które będą wykonane z najlepszego tworzywa. Powinny być również dosyć grube, żeby nie pękały. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy są odporne na mróz. W naszym kraju to dosyć istotne, gdyż miewamy długie zimy, gdy pada śnieg i lód skuwa wszystko wokół. Nikt nie ma ochoty przecież się poślizgnąć i złamać nogę. Powinniśmy pamiętać o tym, by Kolor oraz styl chodnika pasował całościowo do wystroju ogrodu, na przykład do drewnianych mebli.

Należy kupić więc coś w stonowanym kolorze, jednak coś niemonotonnego. Jeżeli wybierzemy się do sklepu, to powinniśmy spytać o pomoc sprzedawcę. Z przyjemnością udzieli nam kilku wskazówek.