Łóżko z szufladami oraz inne meble wielofunkcyjne to najlepsza metoda na zagospodarowanie niewielkich pomieszczeń

Urządzając mieszkanie powinno się pomyśleć w pierwszej kolejności zwłaszcza o meblach, które będą nie tylko ładnie się prezentować, ale również będą pojemne i pomieszczą jak najwięcej drobiazgów. Jest to ważne szczególnie w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni.

Oczywiści, oprócz tego rodzaju wykorzystywanych mebli jak kanapy, fotele, czy stoliki nocne, powinno się zadbać również o meble tzw. wielofunkcyjne. Jest to opłacalne rozwiązanie, bowiem jeden i ten sam mebel może spełniać kilka funkcji dzięki czemu nie ma konieczności zakupywania następnych mebli. Za przykład może służyć łóżko z szufladami. Standardowe łóżko służy nam tylko i wyłącznie do spania, co najwyżej możemy pomieścić w nie komplet pościeli, który codziennie wykorzystujemy. Natomiast łóżko z szufladami może pełnić także rolę szafki, jako że w umieszczonych w nim szufladach można pomieścić rozmaite rzeczy i drobiazgi bez potrzeby stawiania osobnej szafy.

nocowanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Taką samą rolę spełnia szafa z zamontowanym w niej łóżkiem. Jest to odpowiednie rozwiązanie zarazem dla małych pokoi dziennych, jak i niewielkich pokojów dziecięcych. Tego typu szafa posiada zarówno półki i szafki, jak też składane łóżko, które w dzień możemy w niej zamknąć i w ten sposób zagwarantować sobie więcej przestrzeni w pomieszczeniu.
Wielofunkcyjne meble charakteryzują się tym, że przy ich produkcji stosuje się najnowsze rozwiązania i najnowocześniejsze technologie, dbając przy tym o najwyższą jakość wykorzystywanych materiałów. Stąd też niezależnie od tego czy kupimy taki mebel jak komoda drewniana z zamontowanym już oświetleniem i siedziskiem, czy opisane wcześniej łóżko z szufladami, każdorazowo tego typu meble charakteryzuje dbałość o najmniejsze nawet detale.
Aby zamówić wielofunkcyjne meble warto poszukać w internecie firm, które zajmują się ich produkcją lub podkładki pod krzesło które projektują meble na zamówienie.

Mele na wymiar są rzecz jasna o tyle lepszym rozwiązaniem, że w przypadku niedużych pomieszczeń doskonale wkomponowują się w przestrzeń wykorzystując każdy skrawek przestrzeni wolnej do zagospodarowania. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby maksymalnie wykorzystać potencjał naszego mieszkania postawmy na tego typu rozwiązanie.