Meble ogrodowe na taras: jakie meble wybrać?

Meble ogrodowe z drewna, meble ogrodowe z metalu, meble ogrodowe z syntetyku, meble ogrodowe z wikliny – wybór jest ogromny. Podpowiadamy które meble ogrodowe dobrać na taras.
Meble ogrodowe z drewna są uniwersalne. Tradycyjne wzory pasują zarówno do klasycznej, jak też nowoczesnej architektury. Najsolidniejsze są z drzewa egzotycznego. Nie podupadają pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych jak też są odporne na pleśnie i szkodniki. Nie muszą być niczym ochraniane, acz przeważnie się je olejuje, ażeby zapobiec zszarzeniu drewna (jeżeli powierzchnia jest już zszarzała, trzeba ją usunąć, ostrożnie przecierając wełną stalową po czym pomalować olejem do drewna).

Jeżeli prezentowane w tym wpisie omówienie bardzo Cię zajęło, to zalecam to opracowanie (http://www.ogrodymaskulanis.pl/) – ono jest tak samo fascynujące, jak materiał, który teraz widzisz.

Identycznie solidne będą meble z akacji i z dębu. Mniej solidne są sosna, świerk oraz olcha. Stworzone z nich meble powinny być impregnowane.

Meble ogrodowe z rattanu, wikliny i pozostałych włókien roślinnych. Takie meble są leciutkie i trwałe, pod warunkiem że nie są namaczane przez deszcz. W związku z tym nadają się przede wszystkim na zadaszone tarasy. Plecione meble – odnośnik do strony – mają zazwyczaj charakter rustykalny albo kolonialny, acz zdarzają się także bardziej nowoczesne projekty. W sprzedaży są meble surowe lub pokryte lakierem w kolorze naturalnym jak też barwione. Najtrwalsze są te z włókien bananowca a także nieokorowanego bambusa.

Meble ogrodowe z tworzywa sztucznego. Najbardziej solidne są meble z tworzywa sztucznego z dodatkiem żywic. Odznaczają się znaczną odpornością na warunki atmosferyczne, nie płowieją pod wpływem promieni UV jak też nie pękają na mrozie. Leciutkie, poręczne, o interesującej formie oraz kolorze, coraz rzadziej przywodzą na myśl dotychczasowe toporne plastiki. Od kilku sezonów modne są meble ogrodowe z technorattanu. Ręcznie plecione odtwarzają naturalną plecionkę rattanową, są jednak od niej nieporównywalnie trwalsze.


Meble ogrodowe aluminiowe. Meble z takiego materiału mają na ogół współczesny kształt, w związku z tym dobrze wyglądają w połączeniu ze współczesną architekturą i minimalistycznym ogrodem. Są leciutkie oraz odporne na warunki pogodowe. Aluminium nie koroduje, zatem nie musi być niczym ochraniane. Najczęściej jest łączone z innymi surowcami – drewnem, plastikiem, utwardzanym szkłem albo tkaniną.