Metoda LED dla wszystkich

Obecnie bez elektryczności nie da się normalnie funkcjonować, toteż i niemożliwe jest stosowanie światła bez rachunków za nie. Warto jednak jednocześnie pamiętać, iż nowoczesna technologia sprawia, że można używać m.in. świateł, a zarazem zmniejszyć dotychczasowe koszta za pobór bez większych wysiłków.

Nowoczesny wystrój pokoju

Autor: Gabriele Barni
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawić się może w tym momencie pytanie: jak?

Odpowiedź na nie jest stosunkowo prosta i krótka – przy pomocy żarówek, które zostały zaprojektowane przy zastosowaniu tak zwanych lamp LED, które pobierają o wiele mniej prądu, a równocześnie dają niezwykle dużą ilość światła, bez konieczności palenia następnych żarówek. Jednym z takowych modeli jest żarówka LED 5W, dostępna w stosunkowo niskiej cenie, a jednocześnie świecąca (zobacz lampka z krysztalkami) przez nawet kilka lat, w związku z czym ich wymiana z pewnością nie będzie konieczna przez dłuższy czas. Za ich sprawą – opierając się na najnowszych szacunkach – można zmniejszyć rachunki za prąd nawet aż o około siedemdziesiąt procent. Mimo że wydawać się może to niemożliwym, to jednak jest to zdanie błędne. Należy nadmienić, że żarówka LED 5W może świecić w podobnej barwie, równocześnie nagrzewając się w znacząco krótszym czasie.
kieliszki do wina

Źródło: www.garneczki.pl
Coraz częściej jednak zamiast lamp stosuje się tak zwane. sufitowe oprawy, czyli panel LED 60×60, które zostały stworzone w trosce o środowisko. Panel ten jest niezwykle cienki i lekki, a ponadto – świeci za pomocą dużej wiązki, która dodatkowo nie męczy oczu oraz pozwala nawet na długie czytanie przy nich, bądź pracę przy komputerze.

Są to idealne zamienniki halogenów. Co ważne – każdy panel LED 60×60 posiada neutralną barwę oraz jest dostępny w stosunkowo niskich cenach. Można je zakupić zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i przez Internet.