Na co pomaga hydromasaż

Przyszli eksploatatorzy wanien z hydromasażem mają dużo wątpliwości, czy zamontować je we własnym domu. Na forach aż kipi od sprzecznych głosów. Które z nich są zgodne z prawdą? Hydromasaż kuruje. Tak, to prawda. Masaż wodny, stosowany od wieków, celowy jest przede wszystkim w chorobach układu mięśniowego i krążenia, pomaga również w dolegliwościach kostnych i w chorobach gośćcowych.

hydromasaż na basenie

Autor: Conan
Źródło: http://www.flickr.com
Acz hydromasaż często nie usunie powodów schorzenia, to z pewnością polepszy humor, częściowo zrównoważy schorzenia krążenia, pozytywnie wpłynie na układ nerwowy. Ujędrni skórę jak też ją nawilży. Dlatego zalecany jest nie wyłącznie dla ludzi z wewnętrznymi dolegliwościami.

Rezultaty kąpieli zależne są od temperatury wody: chłodna ablucja w temperaturze do trzydziestu°C pobudza krążenie i aktywuje przemianę materii, orzeźwi oraz oddziałuje przeciwbólowo; powinna trwać ok. 15 minut; kąpiel w temperaturze obojętnej, a więc w 33–36°C uspokaja, zmniejsza napięcie mięśniowe; najlepiej, by trwała około dwudziestu minut; kąpiel ciepła, w temperaturze od 37-38°C będzie mieć działanie rozkurczowe, nasenne, poprawia pracę układu krążenia, winna trwać ok. 20 minut. Ciągłe korzystanie z hydromasażu możliwe będzie w każdym wieku, jednak starszym ludziom, kobietom w ciąży, a również ludziom chorym na cukrzycę zaleca się tenże zamiar skonsultować z lekarzem – .

Do zainstalowania wanny z hydromasażem nie musimy mieć pokoju kąpielowego, acz według producentów z takowej wanny najwygodniej korzysta się w łazience o nawierzchni przynajmniej 6-8 m2. Ale ponieważ wanny mają różne wymiary jak też formy, nietrudno je dopasować do wielkości wnętrza. Do małej toalety – wanna z hydromasażem długości 120 centymetrów i szerokości – 70 centymetrów, natomiast do większych umywalni i salonów kąpielowych wanna Marconio o długości do 200 centymetrów i szerokości 100 cm.

W katalogach oraz marketach odnajdziemy wanny prostokątne, koliste, asymetryczne a także symetryczne prawe albo lewe, co ułatwia dopasowanie do konkretnego punktu w toalecie. Dobór wanny do niedużej umywalni jest rzecz jasna trudniejszy, zatem dobrze jest mu poświęcić szczególną uwagę. Możemy też zamówić wannę w dowolnym kształcie, dostosowanym do naszej łazienki.

Nie zwlekaj – jeżeli masz ochotę przestudiować dalsze wątki na ów bardzo interesujący temat, to wejdź w link poniżej i przeloguj się do nowego tekstu.

Taka wanna będzie jednakże dużo droższa od standardowej.