Na co zwracać uwagę dobierając farbę do drewna? Jaka powinna być? Jakie cechy powinna mieć?

Jeśli mówimy o farbie do drewna, to bardzo często spotkać się można z ich trzema typami, czyli farbami akrylowymi, alkidowymi i kredowymi. Dwie pierwsze są najbardziej znane, trzeci rodzaj natomiast spotykany jest najczęściej tylko w specjalistycznych sklepach, nie zaś w marketach budowlanych.

bateria zlewozmywakowa

Autor: Franke Polska
Źródło: Franke Polska
Drewno jest wszechstronnym materiałem, używa się go do wyprodukowania elementów wykończenia oraz wyposażenia każdego mieszkania. Jesteśmy w stanie je bezpiecznie malować farbami akrylowymi, które nadają się do wykorzystania w budynkach mieszkalnych. W tym artykule właśnie skoncentrujemy się na farbach akrylowych, bo jeżeli farba do drewna to z pewnością tego rodzaju rozwiązanie zdaje się być najbardziej odpowiednie, zobacz również . Drewno, które znajdziemy w pomieszczeniach mieszkalnych nie powinno być malowane preparatami ftalowymi czy olejnymi.
dioda

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store
To co prawda dosyć solidne preparaty, jednak ich zapach będzie utrzymywał się w pomieszczeniu jeszcze bardzo długo. Natomiast akrylowa farba do drewna jest wodorozcieńczalna, nie ma przykrego zapachu, może być więc wykorzystywana bezpiecznie na meblach, lamperii i boazerii. Bez kłopotu jesteśmy w stanie ją stosować w pokojach dziecięcych, a jednocześnie na różnego typu powierzchniach jakie są narażone na powierzchniowe zadrapania. Dość dużą zaletą emalii akrylowych do drewna jest również znacząca przyczepność, która gwarantuje łatwość malowania ścian i innych powierzchni.

Sprawdź też –

Tego rodzaju farba jednocześnie bardzo szybko schnie, możemy więc powiedzieć, iż już po upływie godziny nasza powierzchnia jest już całkowicie sucha. Następną warstwę farby jesteśmy w stanie nakładać już pod sześciu godzinach. Istnieją różnorodne farby takiego typu, lecz zawsze warto nabyć najlepszej jakości produkty. Jest to ważne w każdej sytuacji, również jak kupujemy inny typ, jak farba dekoracyjna.

farba (sprawdź czarna farba do drewna)farba (zobacz akrylowa farba do drewna)