Na jakie kryteria zwracać uwagę podczas selekcji producentów armatury przemysłowej. Najczęściej spotykane błędy, których trzeba unikać.

W koncernie zorientowanym na systematyczność produkcji, jak również dbającym o bezpieczeństwo ludzi i maszyn, armatura przemysłowa odgrywa niemałą wartość. Jest punktem jakiego nie może zabraknąć na wielu liniach technologicznych.

Kryteria jakimi kierują się osoby zamawiające aramturę przemysłową

armatura i ceramika

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Armatura przemysłowa nie jest elementem magazynowanym przez właścicieli przedsiębiorstw, powodowałoby to zablokowanie środków pieniężnych. Jednakże do wypróbowanych producentów aramtury przedsiębiorcy chętnie powracają – nie ma podstaw by zastępować towar, który bez zarzutu wypełnia swoją misję. Nabycie aramtury zwykle dyktowane jest usterką sprzętu. Inne motywy zakupu to zamierzona rozbudowa aparatury bądź jej unowocześnienie. Głównym elementem decydującym w trakcie zakupu armatury jest jej trwalość, a także szybka dostawa.

Mnóstwo ludzi poszukuje fascynujących faktów na ten temat temat. Trafnym rozwiązaniem będzie wejść na nasz serwis (https://wphw.pl/kontenerki). Rzeczywiście warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

Przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na zastopowanie produkcji, a przecież nie składują części zamiennych.

Dobrze odbierane jest gdy dostawca armatury dbał o kontrahenta nawet po dokonaniu sprzedaży – to znaczy umożliwiał konserwację, gwarancję a także dbał o bycie zawsze osiągalnym, np. poprzez łączność telefoniczną. Ważne aby zdecydować się na wypróbowaną firmę, np. Legris, będąca na rynku od 2004 r., w ofercie ma m.in przepustnice, zasuwy nożowe, zawory iglicowe, także zawory (Mieszacz wody) klinowe, filtry, napędy pneumatyczne, osprzęt bezpieczeństwa lub parowy. Także produkuje poziomowskazy czy elektrozawory. Legris poszczycić się może długą listą usatysfakcjonowanych przedsiębiorstw, które z nią współdziałały. Firma konsekwentnie zmierza ku optymalizacji swoich produktów.

armatura i ceramika

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Najczęstsze błędy jakie zdarzają się przy zamawianiu armatury

Często przytrafia się, że błędnie ocenimy jakiego pokroju zaworu potrzebujemy. Zdarza się błędne zdefiniowanie efektywności przepływowej zaworu, czy mylne ustalenie ciśnienia w okresie działania i w pozycji zakręconej. Błędny dobór materiału, uszczelnienia czy nie wzięcie pod uwagę kawitacji to także częste sytuacje, jak warto przeczytać arapneumatik. By uchować się od tego rodzaju pomyłek producenci oferują każdorazowo naradę z reprezentantem producenta, który ma specjalistyczne obeznanie, dzięki czemu ustrzeżemy się pomyłki.