Na przestrzeni lat powstawało wiele odrębnych stylów

Na przestrzeni lat powstawało wiele odrębnych stylów, jakie odznaczały się popularnością wśród współczesnych sobie ludzi. Jedną z podobnych stylistyk jest między innymi art deco. Styl ten zjawił się w latach dwudziestych XXw..

Podstawą była przede wszystkim jego geometryczność oraz harmonia form. Ponadto, wszystkie elementy jakie były zgodne z jego wymaganiami cechowały się wyraźnymi kolorami. Warto podkreślić, że art deco dotyczył wszystkich sfer ludzkiego życia, przykładowo mebli, obrazów lub architektury. Obecnie, gdy przeżywamy renesans stylów z przeszłości art deco obrazy znów są bardzo popularne (doczytaj – obrazy art deco” rel=”nofollow”>galeria art deco). Na rynku oferowane są nie tylko obrazy nowoczesnych artystów, którzy bazują się na tym stylu. Z reguły galeria art deco ma w swoich zbiorach także obrazy, które rzeczywiście pochodzą z tamtych czasów.

styl art deco

Należy podkreślić, że przedmioty, jakie były w tym okresie w praktyce wykorzystywane cechowały się rozmaitymi zdobieniami. Przykładowo poszczególne elementy mebli były złocone. To z kolei wpływało na to, że nie były one dostępne dla normalnych kupujących.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiła Cię treść naszego wpisu, to doczytaj (https://mti-furninova.pl/oferta/sofy-modulowe) następne niebywale pasjonujące detale w nowym wątku.

Art deco w dużej mierze czerpało ze stylów epok poprzednich, przerabiając je na współczesną modłę. Faktyczną kwintesencją tego stylu jest między innymi lubiany firm „Wielki Gatsby”, jakiego fabuła została umieszczona w latach dwudziestych XX w.. Sam styl art deco miał być opozycją dla stylistyki secesyjnej. Dzisiaj, stylistyka tego rodzaju jest dla dużej ilości osób nadzwyczaj ciekawa, tym samym poszukują oni oryginalnych przedmiotów, jakie są z nią związane. Do czasów dzisiejszych przechowały się na przykład liczne meble pochodzące z tego okresu, które można nabyć między innymi w antykwariatach.

Styl art deco w dalszym ciągu na żywo można obserwować w architekturze tego okresu. W Warszawie wprawdzie nie jest to łatwe, gdyż prawie całe miasto zostało zburzone podczas Powstania Warszawskiego, niemniej również w stolicy Polski do czasów współczesnych zachowały się przykłady stylistyki art deco w niektórych kamienicach. Moda na przedmioty retro oraz vintage sprawia, że styl ten wraca do łask i znajduje sporo zwolenników. Faktycznie, jego bogactwo jest fascynujące, szczególnie ze względu na istotną dbałość o formę.