Nagrzewnica do grzania hal i składów

Istnieje dużo sprzętów które służą do nagrzewania wnętrz. Nagrzewnica, dzięki temu że nie musi być instalowana, ma dużą wydajność i jest prosta w konstrukcji, stosowana jest przede wszystkim do nagrzewania hal i magazynów.

kolory

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
W wypadku obiektów średnich i ogromnych takich jak warsztaty, składy, hale fabryczne, czy kościoły nie starczy ogrzewanie typowymi kaloryferami. Grzejniki okazują się zbyt mało efektywne, a wprost nieekonomiczne, bowiem zużycie ciepła potrzebnego na ogrzanie dużego budynku, nie zawsze przyzwoicie izolowanego jest nadzwyczaj duże.

Czy komentarze z serwisu (https://archicom.pl/inwestycje/m-olimpia-port/) były aż tak inspirujące, że masz chęć stworzyć swój? Namawiamy Cię gorąco. Będzie to dla nas ogromna pomoc.

Sporym dylematem jest czas pożądany na zdobycie wymaganej temperatury. Trudne jest też utrzymanie temperatury na stabilnym, wyczekiwanym przez eksploatatora poziomie. Nagrzewnica to narzędzie zbudowane ze stalowego, blaszanego tułowia, w środku jakiego znajduje się odcinek wentylatora, komora grzewcza, wymiennik ciepła z nawiewnikiem, również układ automatycznej regulacji. Zasada działania nagrzewnicy polega na wymianie ciepła pomiędzy zimnym powietrzem, a gorącymi SPAlinami, albo grzałkami elektrycznymi. Powietrze jest zasysane do nagrzewnicy poprzez kanał, który jest wyprowadzony na zewnątrz pomieszczenia, czy też kanałem wyposażonym w filtr. Następnie zostaje ono ogrzane w wymienniku, albo bezpośrednio w komorze grzewczej. Ogrzane powietrze nawiewane jest do pomieszczenia przez kratki nawiewne, względnie za pomocą przewodów nawiewnych.

Konstrukcja nagrzewnicy pozwala na miarowe rozprowadzanie strumienia gorącego powietrza, bądź na wyznaczenie go w konkretne miejsce. Nagrzewnice błyskawicznie ocieplają powietrze, jakie jest rozprowadzane po całym pomieszczeniu.