Najciekawsze porady na to, jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim.

Kuchnia w stylu prowansalskim zwyczajowo przywodzi mi na myśl wspomnienia z dzieciństwa. Konkretniej kuchnię w domu babci. Była zazwyczaj zrobiona w błękitach i fioletach, pełna różnych drobnych przedmiotów i wrzosów. Jeśli szukasz pomysłu jak wykończyć kuchnię w stylu prowansalskim zapraszam do lektury tekstu!

Kuchnia w stylu prowansalskim

Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Prowansja to region Francji. Mi kojarzy się z lawendą, jej fioletowym odcieniem i wiejską atmosferą domku na wsi. Domy, które chcemy zaaranżować w tym stylu właśnie z tą myślą tworzymy jako przytulne, pełne jasnych odcieni fioletów i pozytywnego klimatu. Zależnie od tego, czy wnętrze wyposażamy od podstaw, czy tylko potrzebujemy dobrać w nim gadżety powinniśmy wykonać listę rzeczy do zakupienia – .

Najlepiej, gdy wnętrze kuchenne aranżujemy od podstaw. Urządźmy je wtedy tak, żeby było jasne, pełne bieli i pastelowych barw. Styl prowansalski to różnego rodzaju jasne murki, płytki i płyteczki – miejmy to na uwadze wykańczając kuchenne ściany, albo kompletując meble do kuchni. Stanowczo kupmy białe, albo pastelowo fioletowe fronty. Ściany pokolorujmy farbą w podobnych barwach, a okna zasłońmy delikatnymi zazdrostkami albo woalowymi firankami. Polecamy ponadto wmontować rolety we fioletowym odcieniu – będą idealnie zasłaniać okna podczas długich nocy.zdobądź pomocne informacje płytki na taras, gres na taras, płytki tarasowe, gres na balkonNie myślmy by w tym przypadku znaleźć materiał o dużej odporności na wilgoć.

Jeśli pragniemy uzyskać styl prowansalski tylko przez wymianę dodatków, jest to możliwe. Fronty mebli możemy zakleić nową okleiną – zyskamy wtedy efekt taki, jakbyśmy je całkowicie wymienili. Styl prowansalski lubi wszelkiego rodzaju bibeloty – zainwestujmy więc w ceramiczne drobiazgi – misę na owoce, kubki, solniczki i pieprzniczki. Na parapecie fajnie zaprezentują się zioła w doniczkach, lawenda czy wrzosy.