Najczęściej popełniane błędy w projektowaniu oświetlenia sklepowego

Dobrze prosperujący sklep potrzebuje idealnego systemu oświetlenia. Nawet niewielkie niedociągnięcia mogą mieć znaczne odbicie w handlu. Czego wystrzegać się i jak nie oświetlać? Przedstawiamy najczęstsze błędy.

Plan oświetlenia nie uwzględnia przemiany ekspozycji produktów. W czasie realizacji jak też zaraz po niej wszystko wydaje się być oświetlone tak, jak powinno. Problem pojawia się wtenczas, gdy zmienia się sposób prezentacji – dla przykładu stoły z towarem znajdują się w innym położeniu. Okazuje się, że ich aktualne miejsce jest niedoświetlone. To poważnie oddziałuje na możność prezentacji produktów. Konsumenci mogą ich nie zauważyć, ocenić jako artykuł drugiej kategorii albo mieć obniżoną możność zaznajomienia się z ich stanem. Pamiętajmy o równomiernym rozkładzie światła w sklepie. Otrzymamy je stosując właściwe oprawy wiszące – polecana oferta. Doświetlenie podkreślające zrealizujemy natomiast na projektorach montowanych do szynoprzewodów.

Ten link do www firma budowlana pruszków zadziwi Cię niezwykle pozytywnie. Wyszukasz tam masę szczegółowych postów. Zatem nie czekaj i klikaj!

Dzięki temu położenie źródeł oświetlenia będziemy mogli dopasować do bieżącego wystroju wnętrza.

sklep z perfumami

Autor: Sigfrid Lundberg
Źródło: http://www.flickr.com

Poniektóre markety stawiają na umiarkowaną ilość oświetlenia ogólnego oraz oprawy wiszące podkreślające towar na półkach. Niestety nieumiejętne wykorzystanie takiego rozwiązania, może prowadzić do tego, iż w pomieszczeniu jest po prostu nazbyt ciemno. To zmniejsza komfort nabywców i ich możliwości szczegółowego zapoznania się z ofertą. Jeżeli chcemy stworzyć w markecie właściwy „dyskretny” nastrój, korzystniej osiągnąć tenże cel poprzez umiejętną aranżację wnętrza – ciemne ściany oraz stonowane odcienie mebli. Nie trzeba decydować się na niedużą ilość opraw albo stosowanie źródeł o małej mocy. Wynik intymnego oświetlenia wymaga dokładnego ustawienia opraw kierunkowych po wszelkiej przemianie aranżacji jak też właściwiej konserwacji.

Niewłaściwe oddawanie barw sprawia, że nabywca nie jest w stanie spostrzec różnic pomiędzy odcieniami i dokonać wyboru adekwatnego z oczekiwaniami. Rezultatem będzie gorsza ekspozycja produktów, dyskomfort w analizowaniu propozycji sklepu jak też ograniczenie czasu, jaki konsument spędzi w obiekcie. Nieharmonijne oddawanie odcieni zmusza go do wyjścia ze sklepu i poszukiwania dojścia do światła dziennego – w jakim będzie można prawidłowo ocenić barwę artykułu. Kłopot ten tyczy się szczególnie sklepów z odzieżą, dywanami jak też innymi składnikami wyposażenia wnętrz. Punktów, gdzie odcień ma istotne znaczenie.

O finansowanie inwestycji LED dopytać można w urzędzie miasta właściwym ze względu na miejsce pobytu lub na tej domenie.