Najdoskonalsze na upały są klimatyzatory. No tak,jednak jaki najlepiej wybrać i o czym musimy pamiętać?

Klimat staje się cieplejszy. Odczuwamy to na własnej skórze.Trzeba zatem zastanowić się nad montażem klimatyzatora, zapewniającego błogie, chłodne powietrze. Jakiego typu są warte polecenia klimatyzatory pokojowe i o czym warto pamiętać?

klimatyzatory

Źródło: http://e-link24.pl/
Początkowo należy wspomnieć o klimatyzatorze przenośnym. Jest to rozwiązanie najprostsze. Żeby zainstalować takie urządzenie, nie trzeba niszczyć ścian i przeprowadzać przewodów. Problem jest tylko jeden – bliskość okna. Przez lekko uchylone okno, elastyczną rurą, transportowane jest na zewnątrz ciepłe powietrze z pokoju. Niedogodnością takich urządzeń jest całkiem niska wydajność (szczególnie z powodu uchylonego okna), ponadto są dosyć hałaśliwe. Trzeba także nie zapominać, że tego rodzaju klimatyzator to dodatkowy sprzęt w pomieszczeniu, zajmujący miejsce.

Następnym typem jest klimatyzator rodzaju split. Złożone z jednostki znajdującej się wewnątrz oraz zewnętrznej. Jednostka wewnątrz wyposażona jest w parownik, wentylator nadmuchowy oraz układ który steruje. Występują w rozmaitych wersjach, w zależności od sposobu montażu. Najpopularniejsze są maszyny ścienne. Wyglądają efektownie, a producenci ścigają się wręcz w projektowaniu ich w innowacyjnych, bardziej interesujących formach. Śmiało więc można je zawieszać na ścianach, instalując np. nad łóżkiem w sypialni czy nad kanapą w salonie. Przed zakupem klimatyzatora trzeba nie zapominać o kilku rzeczach. Wybór i montaż instalacji, szczególnie maszyn typu split i systemów bardziej rozbudowanych, warto powierzyć autoryzowanej firmie instalującej, jak klimatyzacja klimatyzacja do mieszkania Warszawa.

Klimatyzator stały

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Specjaliści wybiorą odpowiednie miejsce montażu systemu, żeby jego praca nie była kłopotliwa zarówno dla samych korzystających z jej pomocy, jak i sąsiadów. Jednostka zewnętrzna może być stosowana w miejscu wygodnym zarówno do przytwierdzenia, jak i serwisu, jak również nienasłonecznionym,żeby wykorzystywane było chłodniejsze powietrze. Musi być też zabezpieczona przed śniegiem czy gwałtownym wiatrem, ale w taki sposób, aby na wszelki wypadek daszki czy ścianki nie ograniczały odbioru ciepła,