Najlepsze sposoby na to, żeby nawet w małym mieszkaniu można było przyjemnie mieszkać.

Niewielkie mieszkanie to ogromny problem przy jego wykończeniu, rzecz jasna jeżeli ktoś zdecyduje się wszystko zrobić z sensem. Wielu ludzi specjalnie się tym nie przejmuje, ustawiają przypadkowe meble i jakoś będzie im się mieszkało. Można jednak poświęcić trochę czasu i energii i zrobić coś, co będzie praktyczne i funkcjonalne, a równocześnie stylowe i eleganckie.

Dotyczy to tak naprawdę każdego pomieszczenia, bo jeżeli mieszkanie jako takie będzie małe, to i pokoje w nim nie będą oszałamiającej wielkości. Warto tu podejść kompleksowo do tego typu projektu, bo cóż z tego, że się zrobi dobrze jedno z pomieszczeń, jeśli pozostałe będą niewygodne i ciasne. Jeżeli jest taka możliwość, to niekiedy można skorzystać ze wsparcia jakiegoś doświadczonego dekoratora wnętrz. Wbrew pozorom w skali całego wykończenia wnętrza jego koszty nie będą duże, a przeważnie tego typu osoby mają bardzo dużo doświadczenia i mają wiele interesujących pomysłów na rozwiązanie problemów z miejscem.

Optymalizowanie miejsca w pierwszej kolejności dotyczy wyboru takich sprzętów, które je będą ograniczać. W małej łazience wannę zapewne da się upchać, lecz może niedużo więcej się już tam zmieścić. Jeśli na jej miejscu postawi się prysznic, to już całego miejsca znacznie więcej się zrobi. Podobnie jest z pokojowymi meblami – produkty z kategorii ławeczki tapicerowane. Zamiast tradycyjnego łóżka doskonale sprawdzi się niewielka rozkładana sofa.

sofa tapicerowana

Autor: Futura
Źródło: www.novadecor.pl

Nocą służyć ona będzie jako wygodne miejsce do spania, nawet dla dwóch osób, a jeśli się ją złoży jako fotel do siedzenia. Przez to, że są one składane, to podczas dnia otrzymuje się mnóstwo cennego miejsca do mieszkania. Jako uzupełnienie salonu można także wykorzystać ławeczki tapicerowane na których można usiąść. One także zajmować będą dużo mniej miejsca, a w razie konieczności można je będzie łatwo przesunąć na jakieś inne miejsce. Analogicznie wiele ciekawych pomysłów można wykorzystać w czasie urządzania kuchni albo pokoju dziecięcego – zobacz na serwisie – http://wezglowia.pl/produkty/sciany-pikowane.html . Należy na to poświęcić trochę czasu, bo można będzie po takich pracach dużo praktyczniej mieszkać.