Najważniejsze informacje o rodzajach fototapet, gdzie można wykorzystać poszczególne typy podkładów.

Jednym z najpopularniejszych metod obecnie na wykończenie ścian w mieszkaniach oraz domach są dziś fototapety. Są one dającą znacznie większe możliwości kontynuacją klasycznych tapet, których dużym minusem była znacznie ograniczona ilość kolorów i motywów. Takiego ograniczenia nie posiadają fototapety, bo można na nich nadrukować w zasadzie wszystko, co się będzie chciało.

fototapety na wymiar

Autor: www.twojagaleria.eu
Źródło: www.twojagaleria.eu

Do wyboru są banki zdjęć, liczące nierzadko parę milionów pozycji, a także dość duża liczba rozmaitych motywów, napisów i wzorów. Oczywiście nie ma będzie też żadnych problemów, aby przesłać i wydrukować na fototapecie swoje własne zdjęcie, istotne będzie jedynie żeby posiadało ono należytą jakość i rozdzielczość. Tak ogromne możliwości będą wynikać z tego, że każdą fototapetę robi się oddzielnie, przy pomocy specjalnych drukarek. Dzięki użyciu nowoczesnych urządzeń fototapety na wymiar – takie jak w sklepie art.widi.pl są obecnie ogromnie popularnym sposobem dekorowania wnętrz, pozwalają na naprawdę ogromne możliwości na aranżację.

Fototapety nadają się do każdego pomieszczenia w domu, lecz trzeba dopasować odpowiedni podkład. Najtańsze w kupowaniu i najtrudniejsze w układaniu są fototapety papierowe.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to wejdź do nowego tekstu i czytaj dalej o tym, co najbardziej Cię zajmuje.

Wielu ludzi decyduje się na nie z powodu ceny, jednak przy przyklejaniu robią problemy, jak są niezbyt równe ściany, a poza tym średnio ładnie będą oddawać kolory zdjęć. Dużo lepiej prezentują się pod tym względem podkłady wykonane z lateksu.

fototapeta - Wrocław

Autor: DA

Dzięki nieco większej grubości świetnie dają radę maskować wszelakie nierówności na ścianach, a ich ogromnym plusem jest dużo dokładniejsze odwzorowanie barw. Oba te rodzaje tapet nie są odporne na wilgoć, więc do mokrych pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia nie będą najlepiej pasować. Tam najlepiej się sprawdzą tapety np. na winylowe, najtrwalsze, najładniejsze i niestety najwięcej kosztujące spośród wszystkich rodzajów podkładów.

Zajmujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie prefabrykowane wiązary dachowe, który w tamtym miejscu odnajdziesz, też jest coś ciekawego!

Winylowe fototapety wykonane są z tworzywa odpornego w stu procentach na wilgoć, więc nawet regularne rozchlapywanie w łazience nie powinno im wiele zrobić, a motywy które się na nich nadrukuje się naprawdę wyjątkowo.