Najważniejsze zalety i wady klasycznych rolet, jakie są nowinki montowane w naszych oknach

rolety w pokoju dziecka
Jednym z często wybieranych sposobów na to, żeby zasłonić okna są rolety. Mają one wiele zalet, dzięki czemu stają się coraz chętniej wybieranym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Rolety składają się z mechanizmu instalowanego w górnej części okna, prowadnic i mechanizmu opuszczającego. Na układzie mechanizmu nawijana jest sama roleta, czyli pas materiału o odpowiedniej szerokości i długości.

W przeciwieństwie od żaluzji klasyczne rolety (zobacz – rolety dzień noc wrocław) zasłaniają całkowicie określoną część okna, zależnie od tego, do jakiej długości zostaną opuszczone. Przy całkowicie zwiniętym mechanizmie okno nie jest zasłaniane, za to przy opuszczonym, w pomieszczeniu będzie zupełnie ciemno. Oczywiście poziom zaciemnienia będzie zależał od rodzaju użytego materiału. Jeżeli się wybierze coś delikatnego, przezroczystego, to nie uzyska się całkowitej ciemności. Ale w ofercie firm zajmujących się produkcją rolet są także materiały grube, jakie bardzo dobrze zasłaniają przed słonecznymi promieniami, zupełnie ich nie przepuszczając.

fotorolety w salonie
Autor: fivaro.pl
Źródło: fivaro.pl

W ostatnich latach typowe rolety doczekały się paru interesujących udoskonaleń.

Jeśli masz chęć uzyskać dodatkowe informacje na przedstawiany wątek, odkryj ponadto inne nasze strony na podobny temat – one też są zajmujące.

Niezwykle interesującą nowością są fotorolety. Budowa ich jest dokładnie taka sama, jak typowych rolet, lecz na materiale można wydrukować w zasadzie wszystko, co się chce. Jeszcze kilka lat temu do dyspozycji była pewna ilość kolorów, które nie w każdym przypadku pasowały wszystkim. Obecnie dzięki nowoczesnym technikom druku na roletach nadrukować można dowolny wzór, włącznie z jakimś swoim zdjęciem. Firmy które się zajmują wytwarzaniem tego typu rolet mają w swoich bankach zdjęć nawet kilka milionów fotografii, więc będzie w czym wybierać. Dobre miejsce to strona tej firmy.

Bardzo ciekawie prezentują się nowatorskie rolety dzień-noc: . Dzięki użyciu odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji materiałowych pasków zachodzących na siebie da się w płynny sposób ustawiać ilość wpadającego światła do środka pomieszczenia. Podczas zwijania materiałowe paski nachodzą na siebie, powodując całkowite zaciemnienie pomieszczenia, a przy rozwijaniu będą się oddzielać, dzięki czemu zapewnia to dostęp promieni słonecznych.