Najważniejsze zalety i wady klasycznych rolet, jakie są nowinki montowane w naszych oknach

Jednym z często wybieranych sposobów na to, żeby zasłonić okna są rolety. Mają one wiele zalet, dzięki czemu stają się coraz chętniej wybieranym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Rolety składają się z mechanizmu instalowanego w górnej części okna, prowadnic i mechanizmu opuszczającego. Na układzie mechanizmu nawijana jest sama roleta, czyli pas materiału o odpowiedniej szerokości i długości.

W przeciwieństwie od żaluzji klasyczne rolety zasłaniają całkowicie określoną część okna, zależnie od tego, do jakiej długości zostaną opuszczone. Przy całkowicie zwiniętym mechanizmie okno nie jest zasłaniane, za to przy opuszczonym, w pomieszczeniu będzie zupełnie ciemno. Oczywiście poziom zaciemnienia będzie zależał od rodzaju użytego materiału. Jeżeli się wybierze coś delikatnego, przezroczystego, to nie uzyska się całkowitej ciemności. Ale w ofercie firm zajmujących się produkcją rolet są także materiały grube, jakie bardzo dobrze zasłaniają przed słonecznymi promieniami, zupełnie ich nie przepuszczając.

fotorolety w salonie

Autor: fivaro.pl
Źródło: fivaro.pl

W ostatnich latach typowe rolety doczekały się paru interesujących udoskonaleń. Niezwykle interesującą nowością są fotorolety. Budowa ich jest dokładnie taka sama, jak typowych rolet, lecz na materiale można wydrukować w zasadzie wszystko, co się chce. Jeszcze kilka lat temu do dyspozycji była pewna ilość kolorów, które nie w każdym przypadku pasowały wszystkim. Obecnie dzięki nowoczesnym technikom druku na roletach nadrukować można dowolny wzór, włącznie z jakimś swoim zdjęciem. Firmy które się zajmują wytwarzaniem tego typu rolet mają w swoich bankach zdjęć nawet kilka milionów fotografii, więc będzie w czym wybierać. Dobre miejsce to strona tej firmy.

Bardzo ciekawie prezentują się nowatorskie rolety dzień-noc: .

Czy nasza aktualna publikacja podoba Ci się tak wyjątkowo, że pragniesz poznać kolejne? To świetnie! Zatem zapraszamy na świeżą witrynę.

Dzięki użyciu odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji materiałowych pasków zachodzących na siebie da się w płynny sposób ustawiać ilość wpadającego światła do środka pomieszczenia. Podczas zwijania materiałowe paski nachodzą na siebie, powodując całkowite zaciemnienie pomieszczenia, a przy rozwijaniu będą się oddzielać, dzięki czemu zapewnia to dostęp promieni słonecznych.