Nasze własne mieszkanie…jakim sposobem je zaaranżować?

Latami czekamy na sposobność kupna mieszkania. Gdy już w końcu zdobędziemy wymarzoną kawalerkę, pozostaje nam jedynie ją urządzić. Zależnie od układu mieszkania mamy mieć osobną kuchnię, bądź aneks kuchenny. Możemy zapatrzeć się meble pod wymiar. Tańszym rozwiązaniem jest zakupić standardowe szafki, a dorobić jedynie brakujące elementy. Sklepy meblarskie ścigają się w ułatwieniu nam chowania rzeczy – możemy znaleźć wiele segregatorów i przegródek do szuflad, szafek – uprości nam to maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Do tego niewielki stolik i dwa taborety.

aranżacja salonu

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Przedpokój, czyli niewielki przedsionek mieszkania stanowi pozorom ważny węzeł komunikacyjny. Jest to strefa nie powinna być zabałaganiona. Trzymamy w niej głównie wierzchnią odzież, oraz buty. Zatem na liście koniecznych mebli musi znaleźć się szafka na obuwie, wieszak, szafa. Najbardziej optymalnym rozwiązań jest zabudowana szafa wnękowa.

Łazienka to kolejne maleńkie pomieszczenie. Optymalnym rozwiązaniem może być wanna z przeszkloną nadstawką prysznicową, będąca jednocześnie prysznicem bez ryzyka zalaniem wodą łazienki. Plus umywalka i muszla klozetowa.

Niedawno została przygotowana nowa, bardzo atrakcyjna oferta – by ją ujrzeć, kliknij tu i spójrz na serwis (https://www.dobroplast.pl/drzwi-balkonowe-i-przesuwne/) a na pewno się nie zawiedziesz.

Teraz nie jesteśmy już skazani jedynie na białą armaturę łazienkową – dzięki temu możemy wybrać np. czarne bądź kremowe elementy wyposażenia. Potrzebna będzie także szafka na ręczniki. Fajne pomysły? To zobacz w tym źródle, jak urządzić niewielkie mieszkanie.

Salon to zdecydowanie najtrudniejsza część zadania – ma być to zarówno pokój dzienny, jak i sypialnia. W marketach dostępny jest olbrzymi wybór rozkładanych kanap, sof czy narożników przyda się także regał na książki, witryna na szkło. Telewizor powinniśmy podwiesić bezpośrednio na ścianie, przez co miejsce w którym stałaby szafka RTV można wykorzystać na komodę z kilkoma szufladami. Wszystko zależy od tego ile mamby pieniędzy i potrzeb.