Natrysk czy wanna – decyzja co do urządzenia a model życia. Społeczne aspekty stylizacji łazienki

Wybór właściwego urządzenia do łazienki zależy nie tylko od gabarytów naszego domu, ale także od naszych upodobań, a w szczególności od tego w jakim tempie przechodzi nasze życie. A zatem prysznic czy wanna oto jest pytanie? Natrysk jest odpowiednim wyborem dla niedużych łazienek, warto jednak pamiętać, że jeśli posiadamy wąskie, ale długie pomieszczenie, a w dodatku jest ono zaopatrzone w otwór okienny na całą szerokość ściany, rozsądniej zainwestować w wannę. Prysznic wybierają osoby, które z jednej strony cenią sobie swój czas, z drugiej mają na uwadze higienę.

więcej informacji

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Jeśli chodzi o limity czasowe to sprawa jest prosta, szybki poranny prysznic każdego postawi na nogi, aspekty higieniczne to sprawa zgoła inna. Podczas prysznica bieżąca woda spada równomiernie nigdzie się nie zatrzymując, a brodzik kabiny jest nietrudny w utrzymaniu w czystości. Problem może stanowić tylko sama kabina (niektóre typy mają bardzo wiele zagięć, gdzie może osadzać się brud i bakterie). W tym przypadku idealny wydaje się odkurzacz parowy, który świetnie dezynfekuje sprzęty. Prysznic wybierają zwykle osoby pewne siebie, ceniące sobie swój czas. Wanny to sprzęty dla osób, które lubią odetchnąć po wielogodzinnym i męczącym dniu.

Dają możliwość na relaks i wypoczynek dla całego organizmu. Ciekawym rozwiązaniem są tu wanny narożnikowe, które wspaniale sprawdzają się na mniejszych przestrzeniach. Dzięki temu możemy spotkać je w praktycznie każdym hotelu. Wanny są o wiele trudniejsze w utrzymaniu w należytym porządku i wymianie, natomiast są niezastąpione w czasie kąpieli małych dzieci (o wiele prościej umyć potomka w obszernej wannie niż pod prysznicem).

Chcesz czytać więcej na ten sam temat? Żaden kłopot. Musisz tylko wejść na poniższe hiperłącze do strony (www.multiinstal.pl/zbiorniki-buforowe-i-zasobniki-cwu/zbiorniki-higieniczne-kws/) i przeniesiesz się na kolejną stronę.

Te bardziej są skłonne wybierać osoby niekłótliwe i lubiące ciszę. Jednak jest

wanna

Autor: Madix
Źródło: Madix

również kilka innych rodzajów ludzi.

Rozwiązaniem, które może zadowolić osoby niezdecydowane są wanny połączone z prysznicem lub wanny narożnikowe – Jednak przy montażu tych sprzętów trzeba właściwie przeanalizować położenie określonych sprzętów w łazience, tak by była ona stylowa i funkcjonalna. Należy pamiętać, że w łazience musi znaleźć się miejsce nie tylko dla najbardziej potrzebnych rzeczy, ale też na część naszej osobowości. Nawet maleńka rzecz może przydać temu pomieszczeniu intymnego charakteru, to może być muszelka z ostatnich wakacji lub flakonik ulubionych perfum.

Nasza łazienka wiele o nas mówi, zaglądając tam możemy zweryfikować nie tylko to czy ważny jest dla nas porządek czy też mamy z tym problemy, ale również jak zarządzamy pomieszczeniem i czasem, czy dbamy o właściwy wystrój łazienki, czy może jest ona dla nas po prostu zwykłym pokojem użytkowym. Warto popatrzeć na to pomieszczenie z dystansu i zastanowić się co moglibyśmy w nim zmienić.