Nieśmiertelne fototapety – ponadczasowa dekoracja wnętrz

Dekoracje ścienne są na topie, wiemy od kilku lat. Naklejki, tapety i fototapety szturmem zdobyły serca stylistów, którzy projektują nimi fascynujące, odważne oraz niespodziewane aranżacje.

Fototapety są doskonałym przykładem tego, w jaki sposób można całkowicie zmieniają się trendy i gusta. Jakiś czas temu w latach 90. była ona synonimem kiczu. Obecnie dzięki grafikom wielkoformatowym, nowej technologii i nowoczesnym materiałom aranżacja wnętrza zyskuje indywidualny styl i całkowicie świeży charakter. Materiały wykorzystywane do ich produkcji trzeba wybrać indywidualnie, w zależności od rodzaju pomieszczenia, które ma zostać w ten sposób udekorowane.

fototapety na wymiar

Źródło: art.widi.pl

Jak wybrać fototapetę?Wśród ofert sprzedaży są trzy rodzaje podkładów do nadruku fototapet, są to: folie (tkaniny poliestrowe), podkłady lateksowe i winylowe. Najpopularniejszym i najtańszym rodzajem są folie.

Kliknij bez obaw tu a przekonasz się, że w najświeższym źródle (http://www.dekorianhome.pl/tynk-dekoracyjny) zaprezentowano niesamowicie intrygujące informacje. One też są emocjonujące.

Najlepiej wyglądają kiedy naklejone są na idealnie gładkie powierzchnie, np. meble, drzwi wewnętrzne czy drzwi szafy przesuwnej. Fototapety wykonywane na foliach na pewno sprawdzą się w roli dekoracji pokoju malucha.

Drugim rodzajem są fototapety (czytaj dalej) sporządzane na podłożu lateksowym. Są na prawdę wytrzymałe oraz odporne na szorowanie, mycie detergentami. Dzięki tym wyjątkowym właściwościom fototapety lateksowe można przykleić w każdym pomieszczeniu i w dowolnym miejscu, np. w w kuchni między szafkami lub w łazience pod natryskiem. Nie znaczy to, że stosowane są jedynie do pomieszczeń wymagających użycia specjalistycznych materiałów, odpornych na uszkodzenia, intensywne czyszczenie chemią oraz długotrwały kontakt z wilgocią. Fototapety lateksowe tak samo pięknie sprawdzą się w roli dekoracji ścian w salonie, sypialni lub przedpokoju.

Fototapety winylowe drukowane są na podkładzie z fototapetą, do którego dodatkiem jest winyl. Taki podkład jest solidny, ale też drogi oraz skomplikowany do montażu. Warto zaznaczyć, że ściana pod tego rodzajufototapetą „nie oddycha”, toteż nie poleca się stosownie jej na całej powierzchni ściany.