Niewielka sypialnia – ciekawe triki na jej urządzenie

urządzenie małej sypialni
Jeden pokój w mieszkaniu dobrze wykorzystać na sypialnię. Szczególnie istotne jest, aby było to miejsce, w którym wypoczywamy od codziennych trosk, tworzyło azyl, bezpieczną przystań gdzie się wyśpimy, albo poczytamy książkę. W jaki sposób urządzić małą sypialnię?

jasna i mała sypialnia
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Wypadałoby zacząć od wymienienia podstawowych mebli, które muszą się znaleźć w tym pokoju. Są to: duże łóżko i dwie szafki nocne. Początkowo należy się zatem zastanowić nad znalezieniem odpowiednich wielkości tych mebli. Gdy pozostanie nam jeszcze trochę przestrzeni do aranżacji, warto kupić komodę z szufladami – schowamy w niej pościel. Miejsce ta ma służyć przede wszystkim dobremu wypoczynkowi – dlatego powinniśmy zrezygnować ze zbędnych bibelotów. Pamiętajmy także, że pościel pościel mikrowłókno zbiera w sobie kurz – łatwiej będzie nam zachować półki w czystości, gdy zminimalizujemy ilość drobiazgów na ich blatach. Dla zainteresowanych dodam atrakcyjny odnośnik: urządzenie niewielkiej sypialni.

urządzenie sypialni
Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

W niedużym pokoju postawmy na jasną tonację ścian i dodatków – przestrzeni doda to w widoczny sposób wielkości i sprawi, że pokój będzie bardziej nasłoneczniony, jaśniejszy. By obszar była uporządkowana, zdecydujmy się na symetrię. Łóżko można ustawić pod oknem, po obu stronach po szafeczce nocnej z niewielką lampką. Przy ścianie naprzeciw okna ustawmy komodę, na której będzie kilka zdjęć bliskich w pastelowych ramkach, albo mała skrzyneczka z biżuterią.

Dopełnieniem wnętrza będzie właściwie dobrana pościel. Z bielą ścian pasować będą pastelowe odcienie poszewek i poszwy. Poza tym proponujemy dla uzyskania kontrastu wybrać kapę, którą nakryjemy łóżko w ciągu dnia. Wybierzmy tu na intensywny kolor, podobnie jak w przypadku poszewek na kilka jaśków, które położymy na wierzchu. Do tego żyrandol, którego przytłumione światło doda wnętrzu klimatu. Pozostaje jedynie…

Czy teraz chcesz znaleźć coś ciekawego na prezentowany temat? Jeśli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę (https://novalamp.pl/).

odpoczywać!