Niewielka sypialnia – ciekawe triki na jej urządzenie

Jeden pokój w mieszkaniu dobrze wykorzystać na sypialnię. Szczególnie istotne jest, aby było to miejsce, w którym wypoczywamy od codziennych trosk, tworzyło azyl, bezpieczną przystań gdzie się wyśpimy, albo poczytamy książkę. W jaki sposób urządzić małą sypialnię?

jasna i mała sypialnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Wypadałoby zacząć od wymienienia podstawowych mebli, które muszą się znaleźć w tym pokoju. Są to: duże łóżko i dwie szafki nocne. Początkowo należy się zatem zastanowić nad znalezieniem odpowiednich wielkości tych mebli. Gdy pozostanie nam jeszcze trochę przestrzeni do aranżacji, warto kupić komodę z szufladami – schowamy w niej pościel. Miejsce ta ma służyć przede wszystkim dobremu wypoczynkowi – dlatego powinniśmy zrezygnować ze zbędnych bibelotów. Pamiętajmy także, że pościel zbiera w sobie kurz – łatwiej będzie nam zachować półki w czystości, gdy zminimalizujemy ilość drobiazgów na ich blatach. Dla zainteresowanych dodam atrakcyjny odnośnik: urządzenie niewielkiej sypialni.

urządzenie sypialni

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

W niedużym pokoju postawmy na jasną tonację ścian i dodatków – przestrzeni doda to w widoczny sposób wielkości i sprawi, że pokój będzie bardziej nasłoneczniony, jaśniejszy. By obszar była uporządkowana, zdecydujmy się na symetrię. Łóżko można ustawić pod oknem, po obu stronach po szafeczce nocnej z niewielką lampką. Przy ścianie naprzeciw okna (zobacz sprzatanie wroclaw) ustawmy komodę, na której będzie kilka zdjęć bliskich w pastelowych ramkach, albo mała skrzyneczka z biżuterią.

Dopełnieniem wnętrza będzie właściwie dobrana pościel. Z bielą ścian pasować będą pastelowe odcienie poszewek i poszwy. Poza tym proponujemy dla uzyskania kontrastu wybrać kapę, którą nakryjemy łóżko w ciągu dnia. Wybierzmy tu na intensywny kolor, podobnie jak w przypadku poszewek na kilka jaśków, które położymy na wierzchu. Do tego żyrandol, którego przytłumione światło doda wnętrzu klimatu. Pozostaje jedynie… odpoczywać!