Niewielki aneks kuchenny – sposoby na jego umeblowanie

W XXI wieku bycie singlem to sposób na życie. Niektórzy z nas świadomie wybierają samotne życie. Optymalnym rozwiązaniem jest mieszkanie w kawalerce. Nie jest łatwe jest urządzić w niej mały, ale funkcjonalny aneks kuchenny.

elegancki aneks kuchenny

Autor: Koen Roumen
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać planując urządzenie kuchni, to odpowiednia podłoga i zabezpieczenie ścian. Najlepiej postawić na materiały, które będą szybko umyjemy w razie zabrudzeń.Dobrze sprawdzą się tu płytki – polecamy ułożyć je na posadzce, oraz na ścianie pomiędzy przestrzeniami, które zajmą szafki. Ułatwi nam to dbanie o czystość. To istotne jeśli chodzi o sposób na aneks kuchenny.

pokój z aneksem kuchennym

Autor: binkle_28
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowy sprzęt, które jest potrzebne w każdej kuchni to zlew, blat grzewczy, okap, piekarnik i lodówka. Zastanówmy się, czy chcemy, by te sprzęty były zabudowane meblami, czy mają być zupełnie osobne. Gdy podejmiemy już taką decyzję,trzeba przymierzyć się do kupienia szafek. Będziemy w nich chować sztućce, garnki, talerze oraz żywność. W zależności od naszych potrzeb, absolutnym minimum jest tu jedna wąska szafka, oraz dwie szerokie – jedną zabudujemy zlew. Ponadto, nad każdą z nich ich odpowiedniki wiszące. Mądrym pomysłem jest wbudowanie suszarki na naczynia w półkę nad zlewem – będziemy mieć więcej miejsca. Blat powinniśmy wydłużyć poza szafki, uzyskamy wtedy miejsce, w które wsuniemy taboret i będzie służyło nam za stolik.

Ostatnią kwestią jest odpowiedni dobór kolorów. Powinniśmy zdać się na nasz gust – w zależności, czy śni nam się kuchnia nowoczesna, czy tradycyjna dobieramy tworzywo i deseń drzwiczek półek.

Jeżeli pragniesz uzyskać pokrewne informacje na prezentowany wątek, to w pierwszej kolejności zobacz tutaj oraz przenieś się do źródła (http://inwencja-meble.wroclaw.pl/), a odnajdziesz w tamtym miejscu szereg nowych komunikatów.

Rewelacyjnie wyglądają nowoczesne kuchnie w kolorze czerwieni, niebieskiego, albo tradycyjne – tu dobrym pomysłem są fronty drewniane. Musimy jedynie pamiętać, by aneks kuchenny dobrze komponował się z meblami wreszcie pomieszczenia.