Nowoczesne oświetlenie, czyli o czym pamiętać wybierając atrakcyjne lampy do łazienki

Łazienka to pomieszczenie, bez jakiego nie możemy się obyć w żadnym mieszkaniu. Raz większa, innym razem mniejsza, lecz jest bezsprzecznie konieczna, toteż powinniśmy ją w przemyślany sposób zaaranżować, by była jednocześnie funkcjonalna oraz estetyczna. Znaczenie mają nie tylko wykończenie łazienki i wstawione do niej sprzęty lub meble. Niezmiernie istotna jest także sprawa oświetlenia, na którą nie wszyscy zwracają uwagę, aż do chwili, gdy zechcą się starannie ogolić bądź w przypadku pań – nałożyć ładny makijaż.

Elegancka łazienka

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

We współczesnych czasach można dostać w sklepie wiele rozwiązań, pozwalających uzyskać w łazience należyte światło, a szczególnie popularne jest dziś oswietlenie nowoczesne. Jednym z bardzo chętnie wybieranych rozwiązań jest podświetlany sufit. Dodaje jasności całemu wnętrzu łazienki oraz fantastycznie wygląda, gdyż założone świetlówki mogą być przykryte hartowanym szkłem bądź dopasowanym do całej aranżacji panelem. Jeżeli nie podświetlany sufit, można zdecydować się na podświetlenie podłogi, jakie daje jeszcze lepszy rezultat. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowo wykonanej izolacji wodnej, aby nie doszło do żadnego spięcia, z tego względu dobrze jest do takich zadań zatrudnić fachowca.

Następną możliwością są listwy montowane pod szafkami, które także skupiają uwagę oraz uzupełniają niedobory światła wynikające z nieodpowiedniego oświetlenia założonego na suficie. Aby uprościć sobie przeprowadzanie codziennych czynności związanych z higieną, nie można zapomnieć, że oświetlenie nowoczesne (polecamy designerskie włączniki światła) łazienki to także oświetlenie lustra. Kinkiet można ulokować nad lustrem bądź po jego bokach, co jest o wiele częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. Wszelkie kable wymagane do instalacji powinny zostać ukryte w ścianie, żeby nie szpeciły wnętrza oraz nie były przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu, na przykład zaczepiając się o szafki.

Superplan Plus – Otoczenie

Autor: Kaldewei Polska Sp. z o.o.
Źródło: Kaldewei Polska Sp. z o.o.

Do salonu czy sypialni także dobrze jest zainwestować w lampy kryształowe nowoczesne albo innego typu żyrandole oraz kinkiety, ponieważ w każdym pomieszczeniu ważne jest dobre oświetlenie. Inaczej błyskawicznie popsujemy sobie oczy, usiłując czytać książki czy wykonując inne prace związane z ich większym wysiłkiem. Dlatego już dzisiaj rozejrzyj się za lampami, które będą ci odpowiadać, a na pewno nie zawiedziesz się na ich użyteczności.