Nowoczesne oświetlenie ledowe – oszczędne oraz atrakcyjne

Szukanie energooszczędnych źródeł światła powoduje, że coraz częściej wybieramy innowacyjne systemy. Idealnym rozwiązaniem jest światło ledowe, które nie tylko solidne oraz wydajne, ale również wprowadzają do wnętrza szczególny nastrój.

Oświetlenie LED

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy LED

Oprawy led cieszą się uznaniem, za czym przemawia ich praktyczność oraz oszczędność. Diody nie grzeją się oraz działają pod niskim napięciem 12 V. Wyróżnia je wydłużony czas pracy, który wynosi nawet do 40-50 tysięcy godzin. Źródło światła, jakim są lampy LED nie generuje promieniowania nadfioletowego UV i podczerwonego IR. Doskonale sprawdzają się jako światło (zobacz wróć) punktowe, orientalne bądź dekoracyjne. Oprawy led można zainstalować w domach oraz mieszkaniach, zmniejszając przy tym konieczność korzystania z oświetlenia głównego.

Dzięki efektywności lampy led mogą całą noc oświetlać schody, ściany bądź korytarze. To też idealne rozwiązanie nad szafkami w kuchni, doświetlenie lustra w łazience albo garderobie, jak także ciekawe podkreślenie poszczególnych elementów charakterystycznych we pomieszczeniu.

Jak dobrać oprawy Led? Oprawy led wydzielają delikatne światło, dlatego idealnie sprawdzą się w roli światła miejscowego lub orientacyjnego. Oświetlenie ledowe można użyć, np. do wyznaczenia ścieżek komunikacyjnych. Dzięki temu bezpiecznie i komfortowo przemieścimy się po schodach, korytarzach czy przejściach między pokojami.

To komfortowe rozwiązanie przede wszystkim nocą, kiedy nie chcemy włączać oświetlenia centralnego. Światło wydzielane z oprawy led jest ozdobą samo w sobie. Ich delikatne, rozproszone światło stwarza efektowną poświatę we wnętrzu, dzięki czemu wnosi atmosferę magii, niezwykłości. Daje to idealne miejsce odprężenia i wyciszenia w zależności od nastroju i wymagań domowników. Oprawy led znajdziemy w szerokiej ofercie kolorów, faktur i materiałów, co ułatwi wybrać właściwy produkt dopasowany do aranżacji wnętrza. Sprawdź stronę