Nowoczesne pomieszczenia – jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

regały
Współczesne wnętrza cechuje prostota, ergonomiczność a także estetyka.
Meble utrzymane w tym stylu odznaczają się raczej minimalistyczną funkcjonalnością, jaka znacznie ułatwia codzienne użytkowanie.

Umywalka unosząca się w powietrzu
Autor: Mevaco
Źródło: Mevaco
Nierzadko mają interesujące a także geometryczne formy, jakie idealnie komponują się z surowym pomieszczeniem czy białymi ścianami. Często dobierając ekwipunek do współczesnego pokoju dziennego kierujemy się trendami oraz wybieramy towary, jakie są w danym momencie na topie. Jednak w takowym wypadku nasz salon z fototapetą nie będzie trendy w kolejnych sezonach i czekać nas będzie wymiana mebli. Postawmy zatem na bardziej wszechstronne fragmenty wyposażenia, jakie posłużą nam dłużej niż jeden sezon – przy ich doborze nie zapominajmy też o ich ergonomiczności.
regały
dywany wełniane
Autor: KOMFORT
Źródło: KOMFORT
Co wyróżnia współczesny salon z fototapetą? Na pewno zestawienia materiałów – w aranżacjach kojarzy się z sobą różne tworzywa oraz wzory, dzięki którym salon nabiera niepowtarzalnego charakteru. Częstokroć są to surowe wnętrza, w których przeważa biel, szarość jak też czarny, lecz umiejętne stosowanie owych kontrastów nie narusza harmonii mieszkania. Projekt wnętrza nowoczesnego salonu winien uwzględniać jego funkcję, a więc punkt spotkań całej rodziny. Nowoczesna aranżacja pokoju dziennego to minimalizm elementów z mocnym naciskiem na określone niuanse. Nie ma miejsca na zbędne wyposażenie czy też mnogość ozdób.

Większą wartość dekoracyjną stanowi jeden, specyficzny fragment, dla przykładu współczesny narożnik zestawiony z interesującą lampą podłogową albo atrakcyjna, przyciągająca wzrok fototapeta.