Nowoczesne wnętrza

przytulny salon
Współczesne wnętrza charakteryzuje prostota, ergonomiczność oraz estetyka. Meble utrzymane w owym kierunku odznaczają się minimalistyczną formą i ergonomicznością, która w dużej mierze upraszcza codzienne użytkowanie. Często mają interesujące oraz geometryczne kształty, jakie świetnie komponują się z surowym środkiem bądź jasnymi ścianami.

wystrój salonu
Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Często wybierając ekwipunek do nowoczesnego pokoju dziennego kierujemy się modą oraz wybieramy artykuły, które są w danej chwili na topie. Jednak w takim wypadku nasz pokój dzienny nie będzie trendy w kolejnych sezonach, i czekać nas będzie wymiana sprzętów. Zdecydujmy się więc na w wyższym stopniu uniwersalne elementy wyposażenia, takie jak narożniki skórzane, jakie posłużą nam dłużej aniżeli jakiś sezon – przy ich wyborze nie zapominajmy też o ich ergonomiczności – .

Co wyróżnia współczesny salon? Z całą pewnością zestawienia dzianin – w aranżacjach zestawia się z sobą różne dzianiny a także wzory, dzięki jakim salon nabiera niepowtarzalnego charakteru. Częstokroć są to surowe pomieszczenia, w których dominuje biel, szarość jak też czerń, jednak umiejętne zastosowanie takich kontrastów nie dezorganizuje harmonii pomieszczenia. Projekt pomieszczenia współczesnego pokoju dziennego winien uwzględniać jego funkcję, czyli miejsce spotkań całej familii.

Nowoczesna aranżacja salonu to minimalizm elementów z mocnym akcentem na określone fragmenty. Nie ma miejsca na zbyteczne wyposażenie albo mnogość dekoracji. Większą wartość dekoracyjną stanowi jeden specyficzny element – np. nowoczesny narożnik zestawiony z ciekawą lampą podłogową.

Częstokroć współczesny salon otwarty jest na kuchnię.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to sprawdź informacje (http://wajnert.pl/kolekcje/meble-systemowe/sypialnia), które również są na ten temat. Zawsze lepiej jest znać więcej szczegółów.

Jeśli stawiamy na połączenie tych dwóch wnętrz, pamiętajmy by pomieszczenia współgrały z sobą i nie zakłócały swojej ergonomiczności. W salonie postawmy obszerną, wygodną sofę – idealną na spotkania ze znajomymi a także rodziną, w kuchni z kolei stwórzmy przestrzeń do swobodnego kucharzenia i spożywania posiłków, pamiętając o harmonizujących barwach oraz pasującym oprzyrządowaniu.

meble tapicerowane
Autor: Steve Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie każdy producent mebli tapicerowanych posiada w swej ofercie umeblowanie nadające się do wnętrz z aneksem kuchennym, zatem takie jakie nadają się równocześnie do salonu i do kuchni – (przeczytaj informacje).