O czym musimy pamiętać, gdy projektujemy oświetlenie w naszym domu?

Oświetlenie pełni w każdym wnętrzu istotną rolę. Przede wszystkim ułatwia nam funkcjonowanie każdego dnia, a po drugie, pełni rolę dekoracyjną, uwypukla mocne strony każdego pomieszczenia.

lampa, światło, oświetelnie

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Wymienia się trzy rodzaje oświetlenia. Generalnie w każdym domu, wszystkie te odmiany powinny wystąpić. Rodzaj światła zależy od naszych wymagań, a także sposobu korzystania z danego pokoju. W miejscach, w których realizujemy przeróżne czynności, przykładowo czytamy gazetę, czytamy książkę, wypełniamy papiery powinniśmy zapewnić sobie dwa strumienie światła. Niezbędne będzie światło ogólne, zapewniające zrównoważone oświetlenie całej przestrzeni i światło miejscowe.

Ten artykuł zawiera interesujące informacje na opisywany temat – jeśli masz chęć zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę umywalki ze stali nierdzewnej, która opisuje zbliżone zagadnienia.

W drugim przypadku chodzi o lampy podłogowe czy stołowe. W sypialni nieodzowne są lampy nocne- lampki nocne. W zależności od upodobań, w pokoju, w którym śpimy można także zrezygnować z oświetlenia ogólnego. Kwestie obejmujące lampy łazienkowe też powinniśmy dokładnie rozważyć. Potrzebujemy bowiem mocniejszego oświetlenia podczas robienia makijażu czy czesania włosów, ale podczas relaksu w wannie przyda się opcja zmniejszenia ilości światła. Nieocenioną rolę odgrywają też lampki dla niemowląt- – dla dzieci. Musimy pamiętać, że jaśniejsze światło przyda się w trakcie przewijania czy przebierania pociechy, a delikatniejsze podczas utulania do snu dziecka.

lampa dla dzieci

Autor: Philips Polska
Oprócz praktycznego przejawu oświetlenia, mamy również jego rolę dekoracyjną. Lampki dla niemowląt dostępne są w odmiennych opcjach kolorystycznych, możemy zaopatrzyć się w różnorodne ich wzory. Świecący pingwin czy księżyć doda uroku dziecięcej płaszczyźnie. Lampy łazienkowe, umiejscowione obok lustra zapewnią świetny efekt wzrokowy- przekonaj się: lampyilampki.pl/292-oswietlenie-lazienkowe. Lampy podłogowe z kolei, w tym lampy nocne, przeznaczone do sypialni, są same w sobie ozdobą. Szeroki wachlarz produktów, który znaleźć możemy na rynku, ułatwia wybranie modeli, które doskonale wpiszą się w daną stylistykę domu. Oświetlenie punktowe w kuchni czy przedpokoju efektywnie wyeksponuje elementy wystroju.