O czym wiedzieć wybierając fototapetę? Na co powinniśmy zwracać uwagę? Jakie mamy dostępne typy fototapet?

Szukając materiału na fototapety na ściany na pewno nasunie się pytanie, jaki wybrać rodzaj. Nie jest to takie łatwe, ponieważ wraz z tym jak rozwija się technologia wybór jest faktycznie coraz większy. Jednakże, to dobra wiadomość, gdyż w ten sposób będzie można optymalnie zdecydować się na odpowiedni materiał tej fototapety.

Jest rzeczywiście wiele firm, które oferują bardzo dobrej jakości materiały dobrze dobrane do rodzaju nawierzchni i pomieszczenia. Spotkać się więc można z różnymi nazwami poszczególnych materiałów, jednakże najważniejsze jest to, z jakiego tworzywa jest dana fototapeta. To najbardziej istotne i poniżej poświęcimy temu zagadnieniu większą ilość miejsca. Warto mieć świadomość tego, że istnieje wielką ilość wzorów, dzięki czemu łatwo wybrać fototapetę do każdego rodzaju pomieszczeń. Mamy w związku z tym fototapety mapa świata, jakie na pewno dobre będą w pokoju młodzieżowym, jak również osób, które bardzo lubią podróże – tu możesz je nabyć.

fototapeta - jezioro

Autor: Sang yun Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Są tapety miejskie, to znaczy zdjęcia z różnych popularnych miast, do wyboru mamy też tapety czarno-białe czy takie kojarzone z naturą, przykładowo fototapeta las – fototapeta las w Demural. Możemy jednakowoż stworzyć swoją tapetę, to znaczy z własnego zdjęcia. Są firmy, jakie się taką pracą zajmują. Odnośnie rodzajów, to mamy fototapety: papierowe, lateksowe oraz winylowe. Papierowa, to znaczy najbardziej ekonomiczna fototapeta powlekana PCW na podkładzie papierowym. Jest cienka i średnio odporna na wilgoć jak również ścieranie. By była trwalsza trzeba ją umieszczać w miejscach suchych, ściana (zobacz galeriaoswietlenia.pl) natomiast powinna być gładka, by uzyskać jak najlepszy efekt. Fototapeta lateksowa to po prostu rodzaj syntetycznego papieru z dodatkiem lateksu. Warstwa lateksu powoduje, że zdjęcia prezentują się bardzo realistycznie, posiadają żywe kolory.

To jeden z powszechniejszych materiałów tapet na ścianę. Jest ona trochę grubsza aniżeli wersja papierowa, dlatego najlepiej ją przykleić na “styk”, a nie na zakładkę. I ostatni z najpopularniejszych modeli, winylowa, jaka jest niesamowicie gładka gdy się ją dotyka. Jest trwalsza od fototapet z lateksu, gwarantuje świetną jakość obrazu. Jest odporna na różne czynniki, na przykład wilgoć oraz tłuszcz. Dobrze jest myć ją delikatną gąbką lub lekko zwilżoną ściereczką.