O współczesnej roli tkanin we wnętrzach

Przemija moda na laboratoryjne wnętrza, wolne od tkanin dekoracyjnych. Obecnie tkaniny grają pierwszoplanową rolę. Te najbardziej rzucające się w oczy to dekoracje okienne, czyli zasłony, firany czy rolety. Stanowią niezbędny element, bez którego okna są nudne i bez wyrazu. Co więcej, chronią nas, przed ciekawskim wzrokiem osób z zewnątrz.

Poduszka do ogrodu

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Starajmy się dlatego wybierać je rozważnie, aby z dumą cieszyć się trafnym wyborem. Najlepsze kolory to: biel, kość słoniowa, brudny róż czy żółć. Takie odcienie nadadzą wnętrzu letniej świeżości.

Warto jednocześnie wspomnieć o meblach tapicerowanych, pledach, obrusach, pościeli czy ozdobnych poduchach. Poduszek nigdy dość! Nie tylko upiększają sofę, ale także podnoszą komfort odpoczynku. Dzianiny futerkowe, aksamity, dziergane wzory, lny – im ciekawszy materiał, tym bardziej spektakularny efekt. Schowajmy na dno szafy stare poszewki i rozejrzyjmy się w poszukiwaniu nowych produktów do ozdobienia domu.

Coraz częściej spotykane jest również używanie tkanin, jako dekoracji ściennej – nieczęsto spotykanej alternatywy dla tapet czy farb. Istnienie tkanin nie ogranicza się tylko do salonu i sypialni. Z powodzeniem sprawdzają się w kuchni oraz łazience (siedziska przy parapetach, tapicerowane krzesła itp.) Tkaniny nie ominęły też naszych ogrodów. Barwne poduszki na meble ogrodowe spowodują, iż meble (Zobacz więcej: meble francuskie – belbazaar) ogrodowe będą tak samo wygodne jak fotel w salonie.

Odpoczynek na w ogrodzie będzie jeszcze bardziej przyjemny! A w dniach letniego biwakowania idealnie sprawdzą się śpiwory dla dzieci. Noc przespana pod namiotem może być tak samo komfortowa jak we własnym łóżku.

W zasadzie nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo obecna w naszym życiu jest tkanina i jak wielkie ma znaczenie w aranżacji wnętrz. To dzięki niej możemy zaakcentować charakter każdego pomieszczenia, dowolnie je ubrać.

Ten serwis internetowy projektowanie ogrodów posiada fascynujące informacje na prezentowany wątek, więc, jeżeli ta problematyka Cię ciekawi, to zobacz to obowiązkowo.

Tkanina to głównie coś, czym możemy błyskawicznie odmienić przestrzeń w której obcujemy.