O współczesnej roli tkanin we wnętrzach

Przemija moda na laboratoryjne wnętrza, wolne od tkanin dekoracyjnych. Obecnie tkaniny grają pierwszoplanową rolę. Te najbardziej rzucające się w oczy to dekoracje okienne, czyli zasłony, firany czy rolety. Stanowią niezbędny element, bez którego okna są nudne i bez wyrazu. Co więcej, chronią nas, przed ciekawskim wzrokiem osób z zewnątrz.

Poduszka do ogrodu

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Starajmy się dlatego wybierać je rozważnie, aby z dumą cieszyć się trafnym wyborem. Najlepsze kolory to: biel, kość słoniowa, brudny róż czy żółć. Takie odcienie nadadzą wnętrzu letniej świeżości.

Warto jednocześnie wspomnieć o meblach tapicerowanych, pledach, obrusach, pościeli czy ozdobnych poduchach. Poduszek nigdy dość! Nie tylko upiększają sofę, ale także podnoszą komfort odpoczynku. Dzianiny futerkowe, aksamity, dziergane wzory, lny – im ciekawszy materiał, tym bardziej spektakularny efekt. Schowajmy na dno szafy stare poszewki i rozejrzyjmy się w poszukiwaniu nowych produktów do ozdobienia domu.

Coraz częściej spotykane jest również używanie tkanin, jako dekoracji ściennej – nieczęsto spotykanej alternatywy dla tapet czy farb. Istnienie tkanin nie ogranicza się tylko do salonu i sypialni. Z powodzeniem sprawdzają się w kuchni oraz łazience (siedziska przy parapetach, tapicerowane krzesła itp.) Tkaniny nie ominęły też naszych ogrodów. Barwne poduszki na meble ogrodowe spowodują, iż meble (Zobacz więcej: meble francuskie – belbazaar) ogrodowe będą tak samo wygodne jak fotel w salonie.

Odpoczynek na w ogrodzie będzie jeszcze bardziej przyjemny! A w dniach letniego biwakowania idealnie sprawdzą się śpiwory dla dzieci. Noc przespana pod namiotem może być tak samo komfortowa jak we własnym łóżku.

W zasadzie nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo obecna w naszym życiu jest tkanina i jak wielkie ma znaczenie w aranżacji wnętrz. To dzięki niej możemy zaakcentować charakter każdego pomieszczenia, dowolnie je ubrać. Tkanina to głównie coś, czym możemy błyskawicznie odmienić przestrzeń w której obcujemy.