Oświetlenie do pokoju kuchennego i do przedpokoju – zerknij na ciekawe modne akcesoria

Kiedy myślimy o tym, jak dobrać oświetlenie do mieszkania, to możemy mieć spore dylematy. Nie jest, bowiem łatwo dobrać wszędzie odpowiednie lampy, które będą faktycznie świetnie oświetlały pomieszczenie i w dodatku staną się fajnym elementem dekoracyjnym. Najczęściej jest tak, że kiedy projektujemy całe oświetlenie w mieszkaniu, to nie pamiętamy o tym jak ważne są lampy do przedpokoju.

Zdaje nam się, że w przedpokoju wystarczy zwykłe oświetlenie z sufitu, a tymczasem można byłoby trochę się postarać (pojawia się tu wiele pytań, jak np. jak zamontować lampy do przedpokoju). W końcu przedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego wprowadzamy naszych gości warto, więc, by wchodzili do faktycznie przemyślanego pomieszczenia. Dobrze też pomyśleć konkretnie nad tym jak ogarnąć oświetlenie kuchenne. W tym świecie jest mnóstwo różnego typu opcji powiązanych z doświetleniem kuchni. Poza żyrandolem z sufitu możemy też wziąć pod uwagę oświetlenie podszafkowe. Kiedy będziemy mieli robione meble na wymiar dobrze od razu powiedzieć, że będziemy zainteresowani tego rodzaju oświetlenie. Gdy kuchnia jest otwarta warto pomyśleć jakiś ciekawych lampach umieszczonych nad barkiem oddzielającym kuchnię od pokoju dziennego (dużo wskazówek nt. jak dobierać oświetlenie kuchenne).

lampa

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie dla dzieci

W pokoju naszych dzieci światła odgrywają bardzo istotną rolę. Wszyscy, bowiem doskonale wiemy jak dzieci boją się potworów, które skrywają się w mroku. Tak, więc oświetlenie dla dzieci musi dawać im pewną dozę bezpieczeństwa. Najlepiej nie zapominać, o tym by poza górnym oświetleniem maluchy posiadały też lampki nocne koło swoich łóżek. Przez, to w każdym momencie będą mogły samodzielnie zapalić dla siebie światło. Dodatkowo dobrze pomyśleć o tym, by owe nocne lampki, miały postaci z bajek, które nasze maluchy uwielbiają.

A gdy dzieci są trochę większe i powinny odrabiać zadania domowe, to warto, żeby miały lampki na biurku. Należy faktycznie mieć to na uwadze, bo bez tego typu lampek dzieci będą męczyły swój wzrok. Jak da się zauważyć naprawdę powinniśmy, jako rodzice pamiętać, o tym, że w trakcie aranżowania pokoju naszego dziecka musimy zwracać sporą uwagę na to, co z oświetleniem związane. Bo bez porządnego oświetlenia nasze dzieci nie będą miały ochoty zasypiać w swoim pokoju – ładne oświetlenie dla dzieci.