Oświetlenie elementem ozdobnym

Każde wnętrze przeznaczone pod działalność usługową, przykładowo na kawiarnię albo salon fryzjera, prócz odpowiedniego wyposażenia technicznego a więc odpowiednio: ladą, ekspresem do kawy, nożyczkami, suszarkami itp. potrzebuje rozwiązania na niecodzienny styl. Możemy to uzyskać na rozmaite sposoby.

led

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
W kawiarni na przykład postawiłbym kominek z płaszczem wodnym w rogu wnętrza. Zapewniło by to nam jednocześnie nagrzewanie oraz estetyczny charakter, a więc przyjemne z pożytecznym. Dodatkowo drewniane, sosnowe stoły. Konieczne jest też stosowne oświetlenie. Warto zastosować lampki na stoliczkach jak też plafony, a okazjonalnie (dla przykładu tuż przed Bożym Narodzeniem), dodatkowo jeszcze można pomyśleć o dowolnych zdobieniach świetlnych.

Oszczędnym pomysłem może stać się taśma LED, jaka w porównaniu z tradycyjnymi lampkami choinkowymi jest sporo tańsza w użytkowaniu. Taśma LED jest również niezwykle giętka, można nią opleść klatkę schodową uprzednio upiększoną witkami świerku co na pewno przyda atrakcyjności.

led

Autor: Elneo
Źródło: Elneo

Innym sposobem gdzie spożytkowana może być taśma LED jest zdobienie elewacji domu. Jest to szczególnie rozpowszechniony sposób na ozdobę ogródka i domostwa we wsiach Podhala w jego sąsiedztwie. W okresie wszelkich świąt religijnych przybiera ten zwyczaj niekiedy formę specyficznego współzawodnictwa – trwa wyścig kto zrobi ze swego domu i obejścia większą choinę.

Tak więc podróżując pomiędzy drugą połową listopada a początkiem nowego roku powiedzmy w kierunku Nowego Sącza, widzimy jak domy jarzą się niczym rozgwieżdżone niebo w pogodną nockę, a po dachach wchodzą świecący Mikołaje z saniami i innego tego typu akcesoriami. Dla oszczędnego gospodarza w takowym wypadku taśma LED to idealne podejście, bowiem diody pobierają znacząco mnie prądu niż nawet najbardziej oszczędna żarówka.

Tego rodzaju oświetlenie (zobacz kinkiet dziecięcy) ma również taką zaletę, iż jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne albowiem źródło światła jest umiejscowione w plastykowej taśmie, więc wilgotność nie jest już kłopotem. Taśma LED wykorzystywana bywa także dla przykładu jako doświetlenie szyldu przydrożnej restauracji, przydrożnej reklamy i jak każdy LED wszędzie tam, gdzie wymagany jest nieduży pobór prądu.