Oświetlenie LED w kuchni. Zobacz co należy wiedzieć.

Kuchnia to miejsce, w jakim spędza się podczas dnia sporo czasu. Wiele osób ceni sobie to pomieszczenie wyjątkowo i uznaje za serce całego domu. Ze względu na to, że kuchnia musi być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna, warto zatroszczyć się o stosowne oświetlenie tego miejsca.

Praktycznie i estetycznie

tasmy ledowe

Autor: Dylan Tweney
Źródło: http://www.flickr.com

Blaty robocze z całą pewnością powinny być stosownie doświetlone, żeby zapewnić komfort i wygodę z chwilą gotowania.

Zaciekawił Cię ten wątek? Więc kliknij w link do serwisu odkurzacze centralne szczecin i ciesz się kolejnymi faktami. W razie jakiś wątpliwości – odezwij się do nas.

Wielu ludzi decyduje się na oświetlenie LED umieszczane pod wiszącymi szafkami. Jest to z pewnością korzystne rozwiązanie – tego typu diody pobierają mniej prądu, będą służyć nieco dłużej od standardowych żarówek, a do tego są łatwe w montażu i malo wadliwe. Ich światło stopniowo słabnie podkreślając, że nadchodzi pora wymiany takiej świetlówki. Profile LED mogą z powodzeniem być wykorzystywane jako element ozdobny, a wielu ludzi przekonuje do tego rodzaju rozwiązań właśnie łatwość w zamontowaniu oświetlenia, gdyż zazwyczaj wystarczy jedynie podpiąć zasilacz LED – bez potrzeby prowadzenia kabli. Ciekawie będą również wyglądać podświetlone w taki sposób krawędzie blatów kuchennych, co bez wątpienia nada nowego charakteru całemu wnętrzu.

O czym trzeba pamiętać?
Każdy może mieć inny gust i rozmaite oczekiwania dotyczące wyglądu kuchni. Bez względu na to, czy wolimy wybierać rozwiązania standardowe, czy też o wiele bardziej podobają nam się nowoczesne aranżacje pomieszczeń, pod uwagę trzeba wziąć także aspekt praktyczny. Profile LED na pewno wyglądają atrakcyjnie, tak samo jak wiszący sufit z tego typu oświetleniem, a do tego są odporniejsze na uszkodzenia. Pamiętajmy natomiast, że by całość prezentowała się atrakcyjnie będziemy potrzebować kupić zasilacz LED dobrany do długości taśmy z oświetleniem – kliknij i sprawdź .

Wykorzystując takie rozwiązanie w kuchni lepiej wybrać oprawy rozpraszające światło, żeby diody po uruchomieniu nie odbijały się w blacie kuchennym, który na ogół jest błyszczący.

Ponieważ nie gwarantują one zbytnio intensywnego światła dobrze jest pomyśleć także o dodatkowym oświetleniu, dzięki jakiemu całe pomieszczenie będzie w takim samym stopniu jasne – pozwoli to uniknąć kontrastów między doświetlonymi blatami i elementami kuchni pozostającymi poza zasięgiem świetlówek.