Parapetówka – co warto dziś podarować właścicielom w prezencie na nowe mieszkanie, by upominek był przydatny?

zastawa stołowa
Parapetówka to szczególna impreza. Organizowana w momencie, gdy ktoś kupi sobie swoje mieszkanie, co w lokalnych warunkach jest już samo w sobie ogromnym osiągnięciem, gdyż zarobki nie są duże, a mieszkania z kolei naprawdę kosztowne. Dobre wychowanie oraz tradycja nakazuje, by osoby które przychodzą na taką imprezę miały ze sobą symboliczny podarunek przydatny w nowym mieszkaniu. Wielu gości ma kłopot z wybraniem stosownego prezentu. Co można w takim razie kupić?

kieliszek
Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

Znakomicie sprawdzają się przede wszystkim małe, skromne podarunki, jak na przykład klasyczne kieliszki do wina. Kieliszki zawsze się przydadzą, w szczególności że w nowym mieszkaniu organizatorzy mogli jeszcze się nie postarać o swój zestaw. Nie lubią wina? W takim przypadku można zdecydować się na kieliszki do wódki. Ewentualnie, faktycznie dobrym rozwiązaniem są komplety talerzy, dekoracyjne cukiernice, półmiski z wysokiej jakości materiałów bądź komplety noży.

Podobne prezenty zawsze znajdą swoje miejsce w domu. Ciekawym i dosyć nowoczesnym pomysłem na prezent są ramki cyfrowe, które dziś cechują się bardzo dużą popularnością. Dobrze jest też zastanowić się nad tym, jakie są wymagania właścicieli mieszkania. Przykładowo, kiedy są oni wielbicielami gotowania i dużo czasu spędzają w kuchni, można wybrać dla nich coś co ozdobi ich blaty kuchenne, na przykład dekoracyjny pojemnik na sztućce bądź designerski toster. Podobnych gadżetów jest naprawdę bardzo dużo. Tutaj znacznie więcej: pomysłem na upominek dla osób, jakie rzeczywiście nie mają jakiegokolwiek planu, może okazać się atrakcyjny świecznik razem z kilkoma świecami. Sprawdź szczegóły: wytrzymałe kieliszki do wina.

kieliszki
Autor: Jakob Lawitzki
Źródło: http://www.flickr.com

W podbramkowych sytuacjach wskazane jest spytać po prostu swoich znajomych czy jest coś co mogłoby się im przydać w ich mieszkaniu, w szczególności mając na względzie, że jego urządzenie może być już zbyt dużym wysiłkiem finansowym, jeśli pamięta się o ogromnych kosztach samego zakupienia lokalu. Jeżeli wie się, że przyjaciołom przyda się przykładowo telewizor można zarządzić zrzutkę z pozostałymi znajomymi i kupić im wymarzony model. To z pewnością ich ucieszy.